POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - Sierpień 2006


 

2006.08.30
Wakacje mają się ku końcowi, więc proponuję Czytelnikom obu płci rozrywkę z lekka rozgrzewającą intelektualnie czyli opis jak przeliczać wagę ciała, wyniki na punkty Wilks'a i odwrotnie na kalkulatorze Wilks'a. Bardzo szybko można poznać jak szeroko zastosować przeliczania z zastosowaniem współczynników Wilks'a. Ponieważ operacje te są bardzo proste i elementarne, więc stronę z opisem zastosowania kalkulatora Wilks'a zamieszczam w dziale dla początkujących. W przygotowaniu jest strona z symulacjami Wilks'a - czyli jak do maksimum wykorzystać formułę Wilks'a.

2006.08.29
Nagranie video drugiej zawodniczki Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc - Anny Olsson ze Szwecji - 125 kg. Szwedka pierwszym podejściem uzyskała 148,1 pkt. Wilks'a, a tym samym zajęła drugie miejsce w walce o tytuł Mistrzyni Mistrzyń.
Jedyny rekord Europy na tych zawodach poprawił Niemiec
Markus Schick w kategorii 75 kg - w drugim podejściu zaliczył 240,5, co jest nowym rekordem Europy seniorów w wyciskaniu leżąc. Dla posiadaczy lepszych łącz internetowych przedstawiam to samo podejście w wersji skróconej czasowo, ale dużo lepsze jakościowo - format 720x576 i prawie 17 MB w pliku.

2006.08.27
Dostępny jest regulamin
XV Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów  do lat 20 i 23 w Wyciskaniu Leżąc. Zawody odbędą się, podobnie jak 14 lat temu, w Kielcach, w hali sportowej KS "Tęcza-Społem" przy ul. Zagnańskiej 110 w dniach 14-15 października br. Na stronie ze zgłoszeniami będą odnotowywane nadchodzące zgłoszenia od ekip startujących w zawodach. Zgłoszenia z rezerwacją noclegów i posiłków dokonać należy wyłącznie faxem lub listownie do dnia 09 października br. W przypadku listów liczy się data doręczenia. Zgłoszenia do zawodów bez rezerwacji noclegów można również dokonać na odprawie technicznej w dniu 13 października (piątek) o godz. 20:00 (tradycyjnie w bursie). 

2006.08.26
Starty drużyny polskiej na ME w WL kończyło dwóch debiutantów zawodów międzynarodowych - Jacek Wiak i Karol Kołtoński w kat. 100 kg. Konkurencję mieli wysoką, a w trzecich podejściach Jacka atakowało pięciu zawodników. Starty naszych zawodników można obejrzeć w poniższych plikach video:L
Karol Kołtoński: 255 kg - I pod., 260 kg - II pod., 260 kg - III pod.
Jacek Wiak: 245 kg - I pod, 245 kg - II pod., 252,5 kg - III pod.
Obaj zawodnicy na podium wysłuchali ostatniego, piątego w Bordeaux, hymnu polskiego. Można ich również obejrzeć na załączonym pliku video

2006.08.24
 Ks. Mieczysław Kucel, organizator jedynych w swoim rodzaju zawodów pod Kościołem,
Pucharu Polski w Trójboju Siłowym, zaprasza w dniach 16-17 września br.  do Sali Widowiskowo-Teatralnej Ośrodka "Michael", przy ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1 w Warszawie uczestników i widzów. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4-go września; można również zgłosić się jeszcze na odprawie technicznej w dniu 14 września br. Wtedy to będzie ustalony ostateczny porządek zawodów.  Więcej szczegółów w regulaminie zawodów
O poprzednich zawodach "pod Kościołem" pisałem w sprawozdaniu z tegorocznych MPJJm w TS.
***

Do kalendarza imprez PZKFiTS doszły typowe-nietypowe zawody organizaowane przez Mirosława Łukasiuka -  trzy w jednym: Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Wyciskaniu Leżąc, Warszawa ("Herkules"), I Ogólnopolskie Zawody o Tytuł Mistrza Przysiadów ze Sztangą i I Ogólnopolskie Zawody o Tytuł Mistrza Martwego Ciągu.  Zawody odbędą się w dniach 28-29 października br. w Warszawie.  Regulamin tych zawodów jeszcze nie jest dostępny.

2006.08.23
Regulamin MPJJm w WL będzie zamieszczony z niewielkim opóźnieniem. Tymczasem pokażę ujęcia video sytuacji groźnych, a nawet bardzo groźnych dla zdrowia i życia zawodników. Czasami może to być potencjalna utrata głowy, innym razem możliwe pęknięcie śledziony. Ten drugi typ mógłby stać się udziałem zawodnika fińskiego o nazwisku Juha Lehto na ciężarze 250 kg - w ataku na drugie miejsce Jacka Wiaka w kat. 100 kg. Dużo groźniejsze są odbicia sztangi od klatki piersiowej w kierunku szyi i głowy. Tak właśnie stało się z naszym zawodnikiem, aktualnym wicemistrzem Europy seniorów Markiem Markwatem w pierwszym podejściu na ciężarze 240 kg -
szybka pomoc asekurantów uratowała Markowi zdrowie, a może i życie. Nieudane podejście bez problemu zaliczył w trzecim podejściu na 240 kg, dzięki czemu mogliśmy asystować przy wręczaniu srebrnego medalu w kat. 90 kg. Sprawna akcja przy upadku sztangi w kierunku szyi Marka Markwata była możliwa po drastycznemu ześlizgnięciu się ciężaru z klatki piersiowej na szyję zawodnika szwedzkiego z kat. 75 kg - Christian Hedman był dosłownie o włos od zmiażdżenia przedniej części szyi gdy przygniotło go 200 kg w pierwszym podejściu. Na szczęście obsługa zdjęła gryf z szyi Szweda i nic mu się nie stało - wyglądało jednak groźnie! I chociaż obsługa pomostu już uważała, podobnie jak sam Hedman, to podobna sytuacja zaszła w drugim podejściu na 200 kg tego zawodnika. 

2006.08.20
Kolejna porcja  video z Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc z Bordeaux:
Krzysztof Owsiany: 145 kg I pod, 150 kg II pod., 160 kg IIi pod, wręczenie medali i Mazurek Dąbrowskiego w kat. 56 kg.;

Tomasz Chrzanowski: 155 kg I pod, 160 kg II pod., 162,5 kg III pod, wręczenie medali w kat. 60 kg;
Jan Wegiera: 240 kg I pod, 250 kg II pod., 260 kg  III pod, wręczenie medali i Mazurek Dąbrowskiego w kat. 82,5 kg. Złoty medal dla Jana Wegiery miał honor wręczać autor niniejszej witryny. 
Niebawem przedstawię mrożące krew w żyłach podejścia z tych zawodów, w których koszulka do wyciskania okazuje się gadżetem mogącym przyprawić nie tylko o ból głowy, ale i jej bezpowrotną utratę.
***
Regulamin
II Otwartych Mistrzostw Zagłębia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza został uzupełniony o miejsca noclegowe i inne informacje. Chętnych do wzięcia udziału w zawodach proszę o ponowne ściągnięcie zmienionego pliku. Dla tych, którzy regulaminu nie czytali uwaga: organizator przewidział nagrody pieniężne! 

2006.08.19
Niemal dokładnie po dwóch latach od informacji o zabronionym dopingu w odżywkach Polski Związek Podnoszenia Ciężarów rozesłał do okręgowych związków podnoszenia ciężarów informację skierowaną do zawodników (-czek), trenerów, lekarzy i działaczy
o stosowaniu dokładniejszych metod wykrywania zabronionych substancji. Według otrzymanego pisma z IWF do federacji krajowych zastosowanie nowych metod badawczych przez laboratoria mające akredytację WADA pozwala na wykrycie zabronionego dopingu do 8-10 tygodni od momentu jego stosowania do dnia pobrania próbki moczu. Władze PZPC przestrzegają zawodniczki, zawodników i szkoleniowców przed łamaniem zasad antydopingowych.
Z informacją PZPC powinni zapoznać się również zawodnicy i zawodniczki zrzeszeni w PZKFiTS oraz ci wszyscy, którzy zamierzają wystartować na zawodach pod patronatem PZKFiTS.  Pełny tekst zawiadomienia PZPC zamieszczam. Zachęcam również wszystkich Czytelników do przejrzenia listy środków uznanych za zabronione na stronie WADA i kontrolowania nie tylko zlecanych przez lekarza leków, ale również rozważne stosowanie odżywek, w których mogą znajdować się zabronione substancje.
***
W poniedziałek zamieszczę zatwierdzony regulamin XV Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Wyciskaniu Leżąc, które odbędą się w dniach 14-15 października br. w Kielcach..


2006.08.18
Jest już dostępny regulamin
II Otwartych Mistrzostw Zagłębia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Zawody odbędą się 4-go listopada br. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mireckiego 1 w Dąbrowie Górniczej. Na tych zawodach odbędzie się finał Zagłębiowskiej Ligii Sztangistów, której regulamin zamieszczony jest obok.

2006.08.17
Video z kat. 52 kg z Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc:
Krzysztof Wrona: 150 kg I pod, 155 kg II pod., 160 kg IIi pod.;

Dariusz Wszoła: 140 kg I pod, 152,5 kg II pod., 157,5 kg III pod.;
wręczenie medali i Mazurek Dąbrowskiego w kat. 52 kg.

2006.08.16
Z powodu wczorajszej awarii serwera nie mogłem udostępnić plików video. Czynię to dzisiaj:
Start drużyny kobiet:
Justyna Kozdryk: 100 kg II pod.,100 kg III pod.,wręczenie medalu,hymn polski (dość oryginalna wersja francuska);
Dorota Szczepanik : 117,5 kg I pod.,125 kg II pod.,125 kg III pod.,wręczenie medali dla kat. 82,5 kg;
Anna Śliwińska : 140 kg I pod.,140 kg II pod.,142,5 kg III pod. - decydujące podejście w walce o srebrny medal, wręczenie medali dla kat. 82,5 kg.
***
Fragmenty rozgrzewki najlżejszych polskich zawodników: trener kadry mężczyzn Roman Szymkowiak naciąga koszulkę Darkowi Wszole oraz asekuruje zawodników: Krzysztofa Wronę, Dariusza Wszołę i Krzysztofa Owsianego

2006.08.15
Z samymi złotymi i srebrnymi medalami wróciła reprezentacja Polski z rozegranych w Bordeaux we Francji
Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc. Ze względu na wysokie koszty startu wystartowała okrojona drużyna mężczyzn i kobiet - 7 zawodników i 3 zawodniczki.  Złote medale zdobyli(-ły): Justyna Kozdryk w kat. 44 wynikiem 95 kg, Krzysztof Wrona w kat. 52 - 155 kg, Krzysztof Owsiany w kat. 56 - 150 kg, Jan Wegiera w kat. 82,5 - 250 kg, Karol Kołtoński w kat. 100 - 255 kg. Srebrne medale zdobyli(-ły): Dorota Szczepanik w kat. 82,5 - 125 kg, Anna Śliwińska w kat. +90 - 142,5 kg, Dariusz Wszoła kat. 52 - 152,5 kg, Tomasz Chrzanowski w kat. 60 - 162,5 kg, debiutant zawodów międzynarodowych Jacek Wiak w kat. 100 - 245 kg. Ogółem zdobyliśmy 5 złotych i 5 srebrnych medali indywidualnych, a drużyna mężczyzn z dorobkiem 66 pkt. została najlepszą drużyną Starego Kontynentu; drużyna kobiet jest drugim zespołem w Europie za drużyną Francji. Drużynowe miejsce kobiet przyszło dzielić z drużyną Niemiec, która zdobyła dokładnie tyle samo punktów - 30 - i takie same medale co drużyna Polska.
W kategorii Mistrza Mistrzów Jan Wegiera z wynikiem 167,5 pkt. Wilks'a zajął trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zajął Fin Ove Letho - 180,7 pkt., drugie - Niemiec Markus Schick za 171,3 pkt.
Jeszcze dzisiaj zamieszczę filmy ze startów kobiet.


2006.08.09
W przededniu wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc miło jest mi zaprezentować w formie testowej
Kalkulator Wilks'a. Generalnie kalkulator taki wylicza punkty Wilks'a dla określonej  wagi i podanego wyniku - tak wylicza punkty kalkulator na stronie IPF. Problem pojawia się gdy na zawodach używana jest dokładna waga elektroniczna i waga ciała podawana jest z dokładnością do 10g. W skrypcie mojego autorstwa zawarłem teorię pokazaną w podstronach: interpolacja liniowa, mała waga i duża waga - punkty Wilks'a wyliczane są dla wagi o dokładności do 0,1g ;) i ciężarze zawodnika/zawodniczki większym od zera (klasycznie punkty Wilks'a wylicza się z przedziału 40-205,9 kg dla mężczyzn i 40-150,9 kg dla kobiet, co 100 g). Ponadto, mimo iż tabela współczynników Wilks'a jest funkcją dyskretną i nie monotoniczną, pokusiłem się o stworzenie funkcji odwrotnej, co w praktyce oznacza możliwość obliczenia dokładnej wagi ciała dla zadanego wyniku w punktach Wilks'a i kilogramach. Krótko pisząc, oznacza to możliwość przeprowadzenia dokładnych symulacji możliwości swoich i rywali oraz możliwość porównywania swojego wyniku z kobietami.
Pola formularza Kalkulatora Wilks'a znajdują się z prawej strony pod kalendarzem. Sposób symulacji:
w dwa dowolne pola wprowadza się dane, jeżeli obliczenia prowadzone są dla kobiety należy zaznaczyć pole kwadratowe,  i nacisnąć klawisz
Przelicz - obliczane jest wolne pole. By wrócić do wartości początkowej pól należy nacisnąć klawisz Reset. Dla wypełnionych danymi trzech pól wyliczane są punkty Wilks'a.
Reasumując:
- chcąc obliczyć punkty Wilks'a należy wprowadzić wagę ciała i wynik (pole z punktami Wilks'a może być wypełnione starymi danymi);
- chcąc obliczyć wynik należy wprowadzić wagę ciała i punkty Wilks'a (pole wyniku musi być puste);
- chcąc obliczyć wagę ciała należy wprowadzić wynik i punkty Wilks'a (pole wagi musi być puste);
- domyślnie obliczane są punkty dla mężczyzn; zaznaczenia małego kwadraciku spowoduje obliczenie punktów dla kobiet.
Skrypt jest świeżo napisany i dlatego proszę o przetestowanie w celu wyłapania bugów. Opis do obliczeń i symulacji stworzę po powrocie z ME. Uwagi proszę kierować na adres podany w stopce.

2006.08.08
Klub KKSSS "Terminatus" z Dąbrowy Górniczej organizuje we wrześniu i październiku
Zagłębiowską Ligę Sztangistów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Odbędzie się 5 rzutów: 02 i 30 września, 7, 21 i 28 października br.  Podsumowanie ligi odbędzie się w dniu 4 listopada br. na II Otwartych Mistrzostwach Zagłębia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Dąbrowie Górniczej.  Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału i zapoznania się z regulaminem ligi

2006.08.03
Ponieważ slajdy z prezentacji "Zmiany przepisów  2006. Trójbój siłowy, wyciskanie leżąc" cieszą się dużą oglądalnością udostępniam całą prezentację w formacie PowerPointa. Podaję ją w dwóch wersjach - z plikiem video (ok. 13,3 MB) i odchudzonej, bez pliku video (ok. 8,8 MB). Obie wersje ściągnąć można również z działu Download.

 
 

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2006-10-01