POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - Luty 2007

2007.02.25 
   Organizator Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym w Werbkowicach, Eryk Pietrusiński nadesłał uzupełnienie lista zgłoszeń do zawodów. Zgłoszenia można również dokonać jeszcze na odprawie technicznej (termin i miejsce - patrz regulamin zawodów). Osoby niezgłoszone do odprawy lub na odprawie nie mają prawa startu.
W związku z zapytaniami o
możliwość startu w spodenkach zamiast kostiumu wyjaśniam, że  takie spodenki są dopuszczone zawodach ogólnopolskich - pkt. 2. "Dodatkowych przepisów obowiązujących w Polsce" (str. 33). Muszą spełniać wymagania takie jakie stawiane są kostiumom, natomiast długość każdej nogawki mierzona od środka kroku nie może być większa niż 25 cm. Nie może być kieszeni, guzików, suwaków, doszywek i naszywek, dodatkowych warstw tkaniny, pasów, sprzączek itp. dodatków muszą przylegać do ciała (jest to zresztą w interesie zawodników dla wyrazistszego oglądu punktów dosiadu przez sędziów).        

2007.02.20 
   Ze względu na
planowaną wizytę Międzynarodowej Kontroli Antydopingowej WADA na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym w Werbkowicach proszę zachować ostrożność z odżywkami, a zwłaszcza z suplementami.
 UWAGA!  Na zlecenie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w Zakładzie Badań Antydopingowych Instytutu Sportu zbadano  odżywkę SYNTRA (90 kapsułkowa). Wykryto w niej dehydroepitestosteron  (DHEA).
Jest to zabroniona substancja dopingująca. DHEA ujawniona w odżywce nie została zadeklarowana na etykiecie, istnieje więc możliwość nieświadomego zażycia substancji dopingującej wraz z odżywką przez sportowców. Sportowiec karany jest po wykryciu badaniami antydopingowymi substancji zabronionej, nawet w przypadku nieświadomego jej dostarczenia dowolną drogą do organizmu. Każdy przypadek osoby złapanej na dopingu przez WADA to kara finansowa w wysokości 1500 euro plus - obecnie - wysokie prawdopodobieństwo zawieszenia Polaków w startach międzynarodowych na 2 lata.

2007.02.19 
   Lista zgłoszeń do Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym w Werbkowicach.

2007.02.17 
   Dostępny jest regulamin
Mistrzostw Polski  Kobiet i Mężczyzn oraz Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc. Zawody odbędą się w hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu przy ul. Wernera 22. Uwaga: zawody są jednodniowe! Wszystkie kategorie wagowe rozegrane zostaną w sobotę 24 marca br.
***
Sędzinom i sędziom przypominam, że aby być branym pod uwagę do sędziowania należy mieć opłaconą licencje sędziego na rok 2007. Wpłaty można dokonać na konto podane w Komunikacie organizacyjnym PZKFiTS.
Przypominam  również wszystkim, że od 1-go stycznia br. obowiązują nowe przepisy sędziowania (zobacz zmiany).   

2007.02.12 
    W związku z zapytaniami o dopuszczanie do startu najnowszych koszulek do wyciskania wyjaśniam, że cały sprzęt osobisty, w którym można startować, znajduje się na stronie IPF. Najnowsza aktualizacja listy dozwolonego sprzętu jest z 9 lutego.

2007.02.08 
    Wyjaśniła się sytuacja
dwóch różnych terminów Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym - prawdziwym terminem jest 27-29 kwietnia br. zgodny z komunikatem nr 1 AZS Wyższej  Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu, która jest organizatorem zawodów. Do kalendarza imprez PZKFiTS zakradł się błąd, zmieniający i datę, i nazwę zawodów. Zawody są randze mistrzostw Polski, a nie tylko mistrzostw szkół wyższych. Dalsze informacje będą się ukazywały na stronie internetowej WSWFiT w Supraślu pod adresem www.mpszw.pl
Bardzo dziękuję Czytelnikom, którzy wychwycili błąd i błyskawicznie zareagowali, dzięki czemu niemal natychmiast po umieszczeniu błędnej informacji na tej witrynie można było poczynić kroki wyjaśniające.
Niestety, Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych pokrywają się - na dzień dzisiejszy - z Otwartymi Mistrzostwami Herkulesa w Wyciskaniu Leżąc.

2007.02.04 
   Do kalendarza PZKFiTS doszło opięć imprez ogólnopolskich. Pierwsza z nich odbędzie się dokładnie za miesiąc, 4 marca - 
Mistrzostwa Puław w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Dyrektora MOSiR. Zawody odbędą się tradycyjnie w Hali Sportowej MOSiRu przy Al. Partyzantów 11. Termin niefortunnie nałożył się z Mistrzostwa Polski Seniorów w Trójboju Siłowym, jednak zawodnicy startujący w sobotę w Werbkowicach, mają możliwość w niedzielę wystartować w Puławach. Więcej informacji znajduje się w regulaminie zawodów.
Druga impreza to
X Otwarty Turniej Knurowskich Siłaczy w Wyciskaniu Leżąc, który odbędzie się w Knurowie w dniu 11 marca.
Kolejne nowe imprezy z kalendarza imprez  PZKFiTS to
Mistrzostwa Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym w Sypraślu (19-20 maja)Otwarte Mistrzostwa Puław w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta-Puławy (27 maja) i III Otwarte Mistrzostwa Śląska do lat 18 w Wyciskaniu Leżąc (17 czerwca).

2007.02.02 
  Plebiscytów ciąg dalszy. W tym tygodniu "Panorama Legnicka" ogłosiła
Ranking najlepszych zawodników i trenerów w Legnicy i Okręgu. Trójboiści nie tylko uplasowali się na wysokich miejscach, ale największy legnicki zawodnik, aktualny mistrz świata i Europy w trójboju siłowym, Dariusz Wszoła znalazł się na samym szczycie listy! Nic dziwnego - Darek w ubiegłym roku został podwójnym mistrzem w trójboju, i podwójnym wicemistrzem (świata i Europy) w wyciskaniu leżąc. Tak wysokie miejsca w dwóch sportach należą do rzadkości nie tylko w Legnicy, ale i w całej Polsce. W pierwszej dziesiątce znalazła się Agnieszka Małowska-Wiczanowska - brązowa medalistka mistrzostw Europy seniorek jest na 8 miejscu rankingu. Bardzo wysoko w rankingu, bo na 4 miejscu, umieszczono trenera legnickiego TKKF "Śródmieście", Tadeusza Hula.  Legnickim siłaczom gratulujemy wysokich miejsc!
***
Jeżeli w Waszym regionie odbywają się plebiscyty sportowców i osoby trenujące trójbój lub wyciskanie biorą w nich udział - napiszcie mi o tym a zamieszczę informację.      


 

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2007-11-18