POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - Kwiecień 2005

2005.04.27
Wczoraj w  siłowni kieleckiej Wyższej Szkoły Umiejętności odbyły się
Akademickie Mistrzostwa Kielc  w Wyciskaniu Leżąc. W zawodach wzięło udział 16 zawodników i zawodniczek z czterech kieleckich uczelni. Organizatorzy przewidują w przyszłości cykl zawodów akademickich w wyciskaniu leżąc. Wyniki zawodów.

2005.04.26
Regulamin
Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (kobiet i mężczyzn) w Trójboju Siłowym w pliku Worda. W regulaminie jest kolorowa mapka dojazdu z Warszawy do Wyszkowa. Zawody odbędą się w Hali Sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie przy ul. Geodetów 45. Chociaż termin zamawiania noclegów minął wczoraj, to ostateczny termin zgłoszenia do udziału w zawodach mija na odprawie technicznej, która zamyka listę zgłoszeń. Aby móc wystartować trzeba być zrzeszonym w stowarzyszeniu (kluby sportowe, TKKF'y) będącym członkiem Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego i - uwaga! - mającego opłacone bieżące składki członkowskie w PZKFiTS. Licencję zawodnika można uzyskać na miejscu przedstawiając aktualne badania lekarskie, 2 zdjęcia legitymacyjne, członkostwo w stowarzyszeniu należącym do PZKFiTS i wpłacając opłatę licencyjną (dla osób do 20 lat - 30 zł). 
Przypomnę, że w przypadku gdy rywalizuje ze sobą mniej niż cztery osoby  (zawodniczki lub zawodnicy) w kategorii wagowej, to klasyfikowane są jedynie osoby, które na tych zawodach uzyskały wynik minimum III klasy sportowej. Przepis ten nie dotyczy młodzików i weteranów.       

2005.04.23
Wyniki z MP w TS z Kielc poszerzone o klasyfikację drużynową kobiet i mężczyzn, Mistrza Mistrzów (Mistrzyni Mistrzyń) oraz nieformalną klasyfikację wszystkich zawodniczek i zawodników wg formuły Wilks'a czyli określenie poziomu sportowego konkretnego zawodnika względem innych uczestników mistrzostw. 
Europejska Federacja Trójboju Siłowego zamieściła na swojej stronie uzupełnienie "
Consent form", formularza, który musi podpisać zawodnik przez wzięciem udziału w międzynarodowej rywalizacji sportowej. Nie podpisanie tego pisma uniemożliwia start zawodnika w zawodach organizowanych przez federacje międzynarodowe członków IPF. Uzupełnienie tego formularza polega głównie na wyrażeniu zgody na poddanie się procedurom antydopingowym IPF, a w przypadku wyniku pozytywnego badania antydopingowego potwierdza ostateczność decyzji ciał apelacyjnych IPF  oraz rezygnacji z dalszego odwoływania się na drodze sądowej od końcowego ustalenia ciała apelacyjnego IPF.
 
2005.04.21
Dostałem sygnały, że powstają trudności w ściągnięciu lub odtworzeniu zamieszczonych ostatnio plików wideo odtwarzanych bezpośrednio na stronie internetowej. Wobec tego, dla tych, którym nie udało się ściągnąć plików, podaję bezpośrednie linki: 
- przysiady  Jarosława Olecha i Jana Wegiery. z MP w TS, które odbyły się w Kielcach;
- treningowa seria przysiadów  Jarosława Olecha przed Mistrzostwami Polski;
- filmy z badań naukowych nad wyciskaniem leżąc - Michał Wilk wyciskający 160, 180, 190 i 200 kg.   

2005.04.20
Wyniki w kategorii mężczyzn z MP w TS z Kielc. 

2005.04.18
Poziom najlepszych klubów w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym w kategorii mężczyzn był wyrównany: drużynowo wygrała
"Kobra-Jass"-Kościan - 58 pkt. drugie miejsce zajęła "Tęcza-Społem"-Kielce (gospodarz zawodów) - 52 pkt., trzeci był "Włókniarz"-Białystok - 51 pkt. Brak Sławomira Śledzia w reprezentacji "Śródmieścia"-Legnica spowodował obniżenie sumy punktów na 44 i zajęcie 4-go miejsca w klasyfikacji drużynowej. O jeden punkt mniej zaliczyli zawodnicy "Zamka"-Kurzętnik - 43 pkt.
Klasyfikację open wygrał Jan Wegiera (TSS-Zakopane) - 569,42 pkt., drugi był Jarosław Olech - 565,12 pkt., trzeci Michał Wilk - 550,23 pkt.(obaj z "Tęczy-Społem"-Kielce). 
Wyniki w kategorii kobiet przedstawię późnym wieczorem, wyniki w kategorii mężczyzn dopiero jutro.
***
Wszystkie podejścia w kategorii kobiet MP w TS z Kielc.


2005.04.17
Pierwszy dzień zawodów w Kielcach zakończył się po północy z soboty na niedzielę.  Wystartowało 19 zawodniczek z 9 klubów. W kategorii open wygrała
Maria Szymkowiak - 473,28 pkt., druga była, do niedawna tylko wyciskaczka,  Jadwiga Radwańska - 434,81 pkt, trzecie miejsce zajęła Jolanta Piechotka - 430,84 pkt. Drużynowo kategorię kobiet wygrała "Kobra"-Wyszków - 45pkt., drugie miejsce zajął gospodarz zawodów - "Tęcza-Społem" - Kielce - 31 pkt., miejsce trzecie - "Azory"-Kraków. Ciekawostką jest fakt, że zawodniczki drugiej drużyny to zupełne debiutantki. 
Wśród mężczyzn spośród kategorii 52-90 w punktacji open prowadzi
Jan Wegiera - 569,42 pkt., za nim jest Jarosław Olech - 565,12 pkt., trzeci - Michał Wilk - 550,23 pkt. Dostępne są dwa pliki wideo z przysiadów na ciężarze 300 kg - Jarosław Olech i Jan Wegiera


2005.04.16
Ponieważ ostatnio umieszczone filmiki  Michała Wilka i Jarosława Olecha odgrywają się z poziomu strony internetowej, więc aby zachować nagranie na swoim dysku wystarczy po wczytaniu się pliku kliknąć na nim prawym kursorem myszy i wybrać z menu podręcznego pozycję "Zapisz jako...". Podobnie z ponownym odtwarzaniem - wybrać z menu podręcznego pozycję "Odtwarzaj". Nagrania są dość spore, więc na efekt trzeba trochę poczekać - aż cały plik zostanie pobrany z serwera. Czy plik się ściąga można sprawdzić w połączeniu z Internetem lub jakimkolwiek monitorem transmisji sieciowej.

2005.04.15
Bardzo późnym wieczorem, po odprawie technicznej, przedstawię dokładny plan startów na XXIX Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym, które odbędą się w najbliższy weekend Kielcach, w hali Klubu Sportowego "Tęcza-Społem"" przy ul. Zagnańskiej 110.
Zanim dojdzie do startów Czytelnicy mogą zapoznać się z jedną treningową serią przysiadów
Jarosława Olecha, rekordzisty świata w tym boju - 340 kg. Trening wykonany byl w Kielcach, w ub. poniedziałek. Jaki to jest ciężar, pozostawiam do samodzielnego obliczenia... 
***
Nastąpiły niewielkie zmiany w rozpoczęciu ważenia zawodników: ważenie kategorii 75, 82,5 i  90 kg jest opóźnione - rozpoczyna się o godz. 1530, start o 1730, natomiast najcięższe kategorie niedzielne są przyspieszone - ważenie rozpoczyna się o 1030, start o 1230. Pełna rozpiska planu jest na stronie informacyjnej o zawodach.


2005.04.13
Poprawione galerie zdjęć z wycieczek drużyny juniorów na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Trójboju Siłowym w Pretorii (RPA). Galeria 1: Polonia, safarii, sierociniec prowadzony przez polskie zakonnice.  Galeria 2: Zdjęcia z miasta, kopalni złota w Gold City i ekscentryczna fryzura mistrza świata juniorów,
Dominika Golaka.


2005.04.11
Dodawane ostatnio zdjęcia, które na czas żałoby narodowej były szare już są w wersji kolorowej. Dotyczy to stron:  galerię zdjęć z Mistrzostw Świata w Cape Town: Jacek Spychała, Jan Wegiera, Michał Wilk,   galerię zdjęć z badań na katowickim AWF-ie, galeria filmów z tych badań.

2005.04.10
Dzięki uprzejmości Michała Wilka zamieszczam kolejne filmy z badań prowadzonych na katowickim AWF-ie. Zawodnik wyciska bez koszulki ciężar 180, 190 i 200 kg. Warto zwrócić uwagę jak zmienia się sposób wyciskania w zależności od ciężaru sztangi, a w szczególności na zmiany rozkładu prędkości i dynamiki (ważne przy wyciskaniu w specjalistycznej koszulce do wyciskania); nie bez znaczenia są zmiany w koordynacji ruchowej zawodnika. 
Dorota Ceglińska pragnie podziękować wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy poprzez wypełnienie ankiet przyczynili się do badań nad bólami kręgosłupa.    

2005.04.08
Serwis internetowy www.powerlifting.pl nieczynny był przez 6 godzin w dniu dzisiejszym - od 9:05 - do 15:05. 
  Dostałem od zawodników, działaczy i sympatyków trójboju wiele "promyków dla Jana Pawła II". Jeden z nich zamieszczam w tym miejscu, mając nadzieję, że wspominać będziecie zmarłego papieża-Polaka również jako człowieka rozmiłowanego w młodzieży i kulturze fizycznej, której pewien aspekt prezentowany jest na tej witrynie.
Odpowiadając na apel polskiej młodzieży w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II również i ta witryna zgaśnie dzisiaj o godz. 21:37 na 5 minut.

2005.04.07
Na czas pogrzebu papieża-sportowca Jana Pawła II serwis niniejszy będzie nieczynny.
Internetową "minutą" ciszy autor witryny złoży hołd Wielkiemu Polakowi. 

2005.04.06
Uzupełniający galerię zdjęć z badań na katowickim AWF-ie krótki film (w dobrej jakości, więc będzie się dłużej ładować) pokazujący Michał Wilka podczas wykonywania podejścia wyciskania na ciężarze 160 kg w trakcie badania dynamicznego.

2005.04.05
W związku z okresem żałoby narodowej po śmierci papieża Jana Pawła II i jego pogrzebem przewidzianym na najbliższy piątek
nastąpiła zmiana terminu rozegrania Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym. Zawody zostają przesunięte o tydzień i odbędą się w dniach 16-17 kwietnia br., odprawa techniczna odbędzie się w piątek 15 kwietnia.  Również wszelkie terminy (w tym zgłoszenia) podane w regulaminie zawodów zostają przesunięte o tydzień do przodu. Miejscem rozegrania zawodów są nadal Kielce, hala sportowa przy ulicy Zagnańskiej 110. 
Galeria zdjęć
z badań jakim poddał się Michał Wilk na AWF Katowice. Możecie zobaczyć w jaki sposób mierzono aktywność części mięśnia piersiowego oraz jak wyglądało stanowisko pomiarowo-badawcze. Przeczytacie również, z jakiego prostego powodu mostkowanie popłaca. A jeśli mostkujecie przy wyciskaniu i macie żyłkę eksperymentatora to możecie stać się obiektem podobnych badań. Korzyści jakie z badań wyniósł Michał Wilk pewnie niebawem zobaczymy na pomoście.   

2005.04.04
Kilka zdjęć naszych świeżo upieczonych medalistów z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Mężczyzn w Trójboju Siłowym: Jacek Spychała, Jan Wegiera, Michał Wilk. Uzupełniają one galerię zdjęć z tych mistrzostw. Ze względu na trwającą żałobę narodową, zdjęcia utrzymane są w konwencji czarno-białej. Po zakończeniu żałoby będą podmienione na kolorowe odpowiedniki.  
Michał Wilk zaprasza mocnych wyciskaczy do badań! Tym razem nie antydopingowych a naukowych. Badania te mają na celu określenie, jaka część mięśnia piersiowego większego bierze największy udział przy wyciskaniu w dużym mostku. Badania będą o tyle ciekawe, że szczegółowo przeanalizowany zostanie cały ruch wyciskania. Zanalizowana będzie trajektoria gryfu wraz z rozkładem prędkości. Badaniu poddana będzie segmentacja mięśnia piersiowego większego w zależności od napięcia i fazy ruchu. Po okresie wyliczeń każdy z biorących udział w badaniach będzie mógł otrzymać wyniki ze swojej techniki. Dzięki temu będzie można poznać słabe punkty swojego wyciskania i skorygować jego technikę. Jak wyglądają takie badania pokażę jutro na zdjęciach. Ze swojej strony zachęcam wszystkich najmocniejszych wyciskaczy, bo jest to ułatwienie drogi prowadzącej do wielkich wyników. Badania są darmowe
Wymagania: posiadanie I klasy sportowej (swoją klasę można sprawdzić na stronie z minimami wynikowymi na klasę sportową) i technika wyciskania w mostku (dużym przodo-wygięciu kręgosłupa).
Dla zainteresowanych podaję kontakt na Michała Wilka: tel.kom. 606289487 lub na adres e-mailowy: stokpower@wp.pl .

2005.04.02
Nastąpiła
zmiana terminu Mistrzostw Polski Młodzików w Wyciskaniu Leżąc - zawody przesunięto o dwa tygodnie - na 27-28 maja. Miejsce rozegrania zawodów - Knurów - pozostało bez zmian.
Obostrzyły się przepisy dotyczące
krawędziowania stopami przy wyciskaniu leżąc: oderwanie krawędzi od pomostu ma być nieznaczne. Kąt odchylenia płaszczyzny strzałkowej buta od pionu nie może przekraczać - wizualnie! - 45o. Ponieważ wartość ta nie jest określona przepisami, a podana jedynie orientacyjnie, lepiej więc przyzwyczajać się na treningach do ostrzejszych kryteriów niż zostać zaskoczonym na starcie.

   

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2004-05-05