POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - kwiecień 2004

2004.04.25
     W Warszawie odbędą się 
22-go maja br.
Otwarte  Mistrzostwa  Warszawy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza dzielnicy Warszawy Praga Południe. Regulamin zawodów.  Uwaga: termin zawodów pokrywa się z terminem Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Trójboju Siłowym.

2004.04.21
     W Rykach odbędą się w terminie
8-go maja br. Otwarte Mistrzostwa Ryk w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Dostępny jest regulamin zawodów.  Start odbędzie się w hali kina "Renesans".  

2004.04.19
     Uwaga:
zmienił się termin i miejsce rozegrania Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów oraz Juniorek Młodszych i Juniorek Młodszych w Trójboju Siłowym. Zawody odbędą się 22 i 23 maja w Puławach, w hali MOSiR-u.

 2004.04.04
     Pierwsze trzy miejsca w kategoriach wagowych 52-82,5 kg z wczorajszego startu studentów na zawodach w Supraślu. Wśród pierwszych trójek znaleźli się zawodnicy PZKFiTS: na codzień sędziowie,
Grzegorz Nocek i Krzysztof Różański, oraz reprezentant Polski Bartłomiej Szymkowiak.
Dzisiaj rozgrywane będą kategorie 100, 110, 125 i +125 kg.

2004.04.03/04
     Jest tuż przed północą, a jeszcze  trwają starty pierwszego dnia Mistrzostw Szkół Wyższych  w Trójboju Siłowym w Supraślu. 
Mistrzowie dzisiejszego dnia:
kat. 52: 320 kg - Marcin Safin Uniwersytet  Śląski - Katowice
kat. 56: 470 kg - Dominik Golak - Wyższa Szkoła Wych. Fiz. i Turys. - Supraśl
kat. 60: 452,5 kg - Tomasz Chrzanowski - Politechnika Opolska - Opole
kat. 67,5: 625 kg - Aleksander Romankow (Białoruś) - Wyższa Szkoła Zarządz. i Finansów -Białystok
kat. 75: 700 kg - Aleksander Poszeldiuk (Białoruś) - Wyższa Szkoła Zarządz. i Finansów -Białystok
kat. 82,5: 592,5 kg - Piotr Godula - AWF - Katowice
kat. 90: ciągle trwają starty tej kategorii, na razie na prowadzeniu jest student białoruski z 300 kg w przysiadzie i 200 kg w wyciskaniu leżąc (bez koszulki).
Po zawodach organizatorzy będą mieli pewien problem: w zawodach wystartowali zawodnicy nie będący obywatelami polskimi, a więc nie mający prawa startu w zawodach nie będących zawodami międzynarodowymi. Jeśli zawody mają rangę mistrzostw Polski to wyniki uzyskane przez białoruskich studentów będą ostatecznie uznane za start poza konkursem. Może więc już czas na organizację międzynarodowych zawodów akademickich?
Pechowo się złożyło, że zawodnicy mają do dyspozycji miękką sztangę, co na dużych ciężarach w przysiadach powoduje silną niestabilność przy odchodzeniu ze sztangą od stojaka i w czasie wykonywania boju.

2004.04.03
     Wyniki Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Weteranów w Trójboju Siłowym, Kielce, 2004.03.27-28 - w postaci najlepszych podejść lub z wyszczególnieniem podejść konkursowych. Zaktualizowane rekordy Polski i 4-te podejścia zawodników zamieszczone będą we wtorek 6-go kwietnia.

2004.04.02
     Mam nadzieję, że Czytelnicy w
czas Prima Aprilisu szczególnie uważnie zapoznawali się z wszelkimi wiadomościami, a zapoznawszy traktowali je z rezerwą. Nie inaczej było z wczorajszymi new'sami...
    Niestety, firma "Metal" nie będzie zakładała fabryki sprzętu w Łodzi, a propozycja dla Dariusza Mirowskiego ze strony światowego potentata trójboju nie padła. Również MEN nie szykuje tak restrykcyjnych rozwiązań w celu zaoszczędzenia wydatków budżetowych.
   
Prawdą są przyszłotygodniowe "Rozmowy w Toku" z udziałem zawodniczek "Azorów", o ile TVN nie zmieni terminu lub programu. Również prawdą są długoletnie kary dla działaczy (i zawodników) - zgodnie z obowiązującym karomierzem.
Mam nadzieję, że ci wszyscy, którzy się nabrali na pierwszokwietniowe kawalarstwo, wybaczą te drobne żarty. Dzień Śmiechały jest tylko raz w roku i upoważnia do płatania figli.
     * * *
    Już całkiem na poważnie. Wszystko wskazuje na to, że na
Mistrzostwach Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym, jakie rozegrają się jutro i pojutrze w Supraślu, może zostać pobity rekord uczestnictwa w zawodach trójboju siłowego. Do zawodów zgłoszono na odprawie... uwaga! - ok. 260 zawodników!
Ze względu na tak duża ilość startujących ważenie zawodników rozpoczyna sie od godziny 600 do 830. Zawody rozegrane będą na trzech pomostach. Nad czystością rywalizacji czuwać będzie Komisja Antydopingowa zapowiedziana przez Organizatora zawodów.
Zanim zapoznamy się jutro z ciekawszymi wynikami studentów (studentkom na MSW startować nie wolno...) zamieszczę rano poprawione podejścia z mistrzostw Polski rozegranych tydzień temu w Kielcach.

2004.04.01
    
Trójboistki w "Rozmowach w Toku". Dzisiejszego wieczora dwie trójboistki-wyciskaczki, Edyta Bosak i Dorota Szczepanik, oraz dwie kulturystki, Joanna Krupa i Agnieszka Ryk, odpowiadały w "Rozmowach w Toku",  jak to jest u kobiet-sportowców z mężczyznami. Program ma się ukazać za tydzień, 9-go kwietnia w piątek, o godz. 1800 w TVN.
       * * *   
    
Dariusz Mirowski został dostrzeżony za granicami kraju! Nie od dzisiaj powszechnie wiadomo, ze kraje wschodnie monitorują wyniki innych nacji podawane na witrynach internetowych. Po ukazaniu się wiadomości w Internecie z kieleckich mistrzostw Polski Federacja Rosyjska zwróciła się  do władz polskich o wypożyczenie Darka na jesienny Puchar Świata w Wyciskaniu Leżąc, z możliwością startów na Mistrzostwach Rosji. Polak, kontrując zawodników węgierskich miałby wzmocnić drużynę rosyjską. Federacja Rosyjska funduje zawodnikowi 3-miesięczny okres przygotowań w luksusowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Irkucku. 
    Fińska
firma "Metal" produkująca kostiumy trójbojowe zakłada filię w Łodzi! O tej decyzji zadecydowała tania siła robocza i istniejący park maszynowy. Nie bez znaczenia ma fakt wejście Polski do Uni Europejskiej i otwarcie się na rynki zachodnie. Pojawia się zatem szansa na stosunkowo tani zakup kostiumów zbliżonych  do pierwszych Marathonów. 
   Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa
wprowadzenie obowiązkowych badań antydopingowych dla trenerów i sędziów sportowych.  Badania takie podlegałyby rygorom przewidzianym dla sportowców, a więc polegające również na tzw. lotnych kontrolach i okresowych wezwaniach na badania do Warszawy. Już istniejące przepisy antydopingowe przewidują długotrwałe kary dla działaczy sportowych - nawet do 8-lat zawieszenia jako działacza sportowego.
Działania ministerstwa zmierzają wyraźnie w kierunku coraz większych oszczędności. W przygotowywanym projekcie przewiduje się okresowe wstrzymanie dotacji budżetowych i samorządowych dla klubu sportowego, którego działacz zostałby złapany na dopingu. 

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2004-04-19