POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - październik  2004

2004.10.31
   Dalsza część zdjęć z Mistrzostw Świata Juniorów w Trójboju Siłowym w RPA. Tym razem wicemistrz świata juniorów -
Tomasz Jarosiewicz.
Kolejne zdjęcia z RPA i kolejny wicemistrz świata juniorów - Oliwier Bryniarski.

2004.10.30
   Galeria zdjęć ze startu
Anny Śliwińskiej, pierwszej polskiej rekordzistki Europy juniorek w wyciskaniu na zawodach w Pretorii, oraz galeria zdjęć ze startu Grzegorza Kępczyńskiego.

2004.10.29
   Dostępny jest regulamin
Mistrzostw Śląska w Trójboju Siłowym w postaci dokumentu Worda. Dokument zawiera mapkę fragmentu Chorzowa z położeniem hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 17, w której odbędą się zawody (7-go listopada br.).  Dodatkową atrakcją zawodów ma być  pokaz martwego ciągu w wykonaniu Anety Florczyk

2004.10.28
   Start
Dominika Golaka, mistrza świata juniorów w trójboju siłowym kategorii 56 kg na wrześniowych Mistrzostwach Świata Juniorów - galeria zdjęć. Ze względu na trudne warunki oświetleniowe zdjęcia nie są najlepsze technicznie. Najważniejsze, że są!

2004.10.25
    Wyniki z Pucharu Polski w Werbkowicach uzupełnione o klasyfikację drużynową
.

2004.10.24
    Wszystkie podejścia wykonane na wczorajszym  
Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc.
Uwaga: Kluby planujące zorganizować jakąś imprezę z kalendarza Polskiego Związku (mistrzostwa Polski, puchary Polski) powinny zgłosić ofertę do biura PZKFiTS najpóźniej do połowy listopada br. W ofercie warto umieścić imprezę alternatywną, na wypadek gdyby impreza pierwszoplanowa została przyznana innemu organizatorowi.  Można również zgłaszać zawody okręgowe i lokalne do kalendarza imprez PZKFiTS.  Po rozpatrzeniu i zaakceptowaniu przez Zarząd PZKFiTS zgłoszone zawody będą figurowały na liście imprez PZKFiTS. Korzyścią jest możliwość poprawiania rekordów Polski na takich  zawodach oraz zapewnienie przez Związek ich obsługi przez licencjonowanych sędziów .  

2004.10.23
    Zażarcie walczyli dzisiaj zawodnicy i zawodniczki na
Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc w Werbkowicach o wejście w skład reprezentacji na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Leżąc. Pomimo niedużej ilości uczestników (9 zawodniczek i 47 zawodników), zawody miały bardzo wysoki poziom. Został pobity najstarszy rekord Polski w wyciskaniu leżąc kobiet ustanowiony blisko 8 lat temu przez Bożenę Lęk na Mistrzostwach Świata w Silkeborg (Dania) w kat. 75 kg wynoszący  135 kg. Rekordzistką jest Monika Biernacka z "Atlasu"-Stara Miłosna, która uzyskała w tej kategorii 140 kg. Swój własny rekord poprawiła Jadwiga Radwańska z "Azorów"-Kraków - w kat. 56 kg wycisnęła 100 kg.
Zmiana kategorii wagowej na wyższą zaowocowała znacznym poprawieniem wyniku u
Grzegorza Nocka z "Kobry-Jass"-Kościan. Co prawda wycisnął "tylko" 205 kg w kat. 75, ale stracił kilogramy w walce o pierwsze miejsce z Łukaszem Gąsienicą-Samek atakując ciężarem 220 kg pozycję rywala. Łukasz otarł się o swój własny rekord wynoszący 225 kg zaliczając 222,5 kg. W przyszłości rywalizacja tych zawodników będzie bardzo ciekawa zważywszy, że to dopiero drugi start Nocka w tej kategorii wagowej.
Wśród mężczyzn po raz pierwszy od lat doszło do walki na rekordy pomiędzy
Wiesławem Grabskim ze "Stali"-Bielsko-Biała a Janem Wegierą z TSS-Zakopane. W drugim podejściu Grabski ustanowił nowy rekord Polski w kat. 90 kg - 252,5 kg, który w trzecim poprawił Wegiera - 255 kg. Bielszczanin w trzecim podejściu zaatakował 257,5 kg, lecz spalił technicznie. Odpowiedzią mistrza świata było 260 kg w czwartym, pozakonkursowym, podejściu - tylko o 2,5 kg mniej niż wynosi rekord świata seniorów!
Niejako w cieniu wielkich zawodników kat. 90 kg pozostał
Dawid Rapta, również z TSS-Zakopane, który poprawił roczny rekord Michała Wilka podnosząc go o 0,5 kg - na 220,5 kg.
Naukę z nieudanego startu na Mistrzostwach Polski w Pułtusku wyciągnał
Krzysztof Bożyczko z "Azorów"-Kraków. Nie tylko zaliczył trzy podejścia, ale ustanowił nowy rekord Polski w kat. 100 kg - 252,5 kg.
Również zaskoczeniem był start zawodnika gospodarza zawodów
Sebastiana Wajncetela z "Kryształu"-Werbkowice - w kat. 110 kg ustanowił w czwartym podejściu nowy rekord Polski - 276 kg, usuwający z tabel rekordów wynik samego Wiesława Kruka. Przypomnę, że Kruk kilkukrotnie poprawiał rekordy świata seniorów w wyciskaniu leżąc w kat. 110 kg będąc... weteranem I grupy! Natomiast nowy rekord Polski juniorów Oliwiera Bryniarskiego z "Azorów"-Kraków - 252,5 kg w kat. 110 kg, nie był dla nikogo niespodzianką - zawodnik od kilku miesięcy oscyluje przy ciężarze 260 kg. Oliwier jest aktualnym rekordzistą świata juniorów w wyciskaniu leżąc, ale wyciskania z trójboju z 260 kg w tabeli.
Kolejny rekordzista to bardzo silny 20-latek z "Herkulesa"-Warszawa,
Jarosław Badowski. Ten młody "superek" wyciskając jak maszyna w trzecim podejściu, ciężarem 220,5 kg, poprawił trzytygodniowy rekord Polski juniorów młodszych Łukasza Ambroszyczyka. W dodatkowym podejściu zawodnik podniósł rekord na 225 kg.
Największe jednak emocje towarzyszyły występowi naszego najsilniejszego zawodnika, zarówno w trójboju, jak i wyciskaniu,
Dariusza Mirowskiego. Darek startował w kat. 125 z małą niedowagą. Do pierwszego podejścia zgłosił 315 kg i... nie wycisnął! Wicemistrz świata poprawił dynamikę wyciskania w drugim podejściu i wpisał nowy rekord do tabel rekordów Polski. Kolejne podejście to... ciężar większy od rekordu świata o 5,5 kg- 322,5 kg. Jest to wynik wyższy o 1,5 kg od absolutnego rekordu świata seniorów. Jaką walkę stoczył z tym ciężarem 1000kg-owiec Mirowski zobaczą Czytelnicy w przyszłym tygodniu na krótkim filmie. Rekord ten trafił do tabel i - miejmy nadzieję, że nie dłużej niż na 6 tygodni.
Wielkie słowa uznania należą się
Erykowi Pietrusińskiemu za sprawne zorganizowanie Pucharu. Eryk musiał pogodzić obowiązki sędziego i trenera, będąc jednocześnie organizatorem i... uczestnikiem zawodów. Co rzeczywiście mu się udało!
A jak wszyscy startowali i jakie wyniki uzyskali Czytelnicy dowiedzą się jutro gdy - przedstawię pełne wyniki z tych emocjonujących zawodów.

2004.10.21
    Zaktualizowane rekordy Polski w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc. W aktualizacji nie zostały uwzględnione wyniki kobiet z Mistrzostw Polski Młodzików w Wyciskaniu Leżąc z kat. 44-60 kg (brak protokołu).

2004.10.20
    Wyniki z Mistrzostw Polski Młodzików w Wyciskaniu Leżąc z minionego weekendu, włącznie z klasyfikacją Wilks'a mężczyzn. Niestety, nie dotarł do mnie protokół zawodniczek w kategoriach 44-60 kg. Wyniki zamieszczę jak tylko otrzymam brakujące dane.
Uwaga: Organizator Pucharu Polski w Wyciskaniu Leżąc - Werbkowice'2004 jednoznacznie określił czas trwania zawodów -
Puchar będzie imprezą jednodniową.

2004.10.19
    Nadchodzący Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc, który odbędzie się w najbliższy weekend w Werbkowicach, planowany jest jako
zawody jednodniowe. Zawodnicy z kategorii ciężkich powinni dowiedzieć się po odprawie technicznej (godz. 20:00 w piątek) czy zawody będą rzeczywiście jednodniowe, czy też ze względu na dużą ilość startujących zostaną one przedłużone do niedzieli i w jakich godzinach będą mieli start.
Jeżeli będzie to możliwe - zamieszczę na tej stronie informacje o godzinach ważenia i startu po odprawie technicznej w piątek ok. godz. 23.

2004.10.17
    Mała galeria zdjęć autorstwa Michała Wilmowskiego z Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się dwa tygodnie temu w Warszawie..

2004.10.15
    Tylko dwóch Polaków wystartowało na
Mistrzostwach Świata Weteranów w Trójboju Siłowym, które odbyły się w dniach 5-10 października br. w Udaipur w Indiach - Jan Wilczyński z "Narwi"-Pułtusk i Stefan Sochański z "Włókniarza"-Białystok. Jan Wilczyński został mistrzem świata weteranów 40-49 lat ocierając się o rekord Europy weteranów w trójboju siłowym - w kategorii do 75 kg uzyskał 715 kg (277,5 kg przysiad, 150 kg wyciskanie i 287,5 kg martwy ciąg). W kategorii open tylko o 0,06 pkt. przegrał trzecie miejsce z Norwegiem Knutem Hulbakviken'em - Polak uzyskał 511,86 pkt. Wilks'a, Norweg - 511,92 pkt. Wicemistrzem świata został Stefan Sochański startujący w weteranach 50-59 lat w kat. 90 kg. W przysiadzie uzyskał 270 kg, w wyciskaniu 175 kg, w martwym ciągu 282,5 kg, uzyskując łącznie 727,5 kg. 
Najlepsze wyniki zawodników możemy obejrzeć na stronie IPF.  

2004.10.12
   
Doping w odżywkach! Czy odżywki znajdujące się w handlu mogą stanowić przyczynę wpadek dopingowych naszych sportowców? Okazuje się, że tak. Zbadane przez laboratorium w Kolonii (Niemcy) odżywki zebrane z krajów europejskich przebadane w okresie 2000.10-2001.11 wykazały nawet w 1/4 ilości produktów zawartość substancji zabronionych w sporcie.
Na początku października Polski Związek Podnoszenia Ciężarów rozesłał do członków PZPC informację o pozytywnych próbach przeprowadzonych na próbkach zbadanych przez polskie laboratorium. W 20% przypadków wyniki były pozytywne. Zatem
zaleca się rozważne wybieranie odżywek u sportowców, bo mogą być one przyczyną pozytywnych wyników w badaniach antydopingowych na zawodach. Czytelnikom niniejszej witryny polecam zapoznanie się z pismem PZPC, mniemając, iż ich intencją jest nie tylko ostrzeżenie ciężarowców, ale również innych sportowców.
Na stronie Doping w odzywkach! znajduje się również wykaz firm i produktów niemieckich  przebadanych przez Instytut Biochemii Niemieckiego Uniwersytetu Sportu w Kolonii. Znajduje się tam również odnośnik do innego dokumentu będącego sprawozdaniem z badań odżywek z innych krajów europejskich. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi danymi!

2004.10.07
    25 września na Pucharze Polski w Trójboju Siłowym odbyły się wybory do
Rady Zawodników PZKFiTS. Po wyborach Rada ukonstytuowała się w następujących funkcjach:

Grzegorz Nocek
Anna Śliwińska
Michał Wilk
Paweł Pracownik
Maria Szymkowiak
przewodniczący
wiceprzewodnicząca
wiceprzewodniczący
członek
członek
gnocek@acn.waw.pl
annasliwinska1@wp.pl
stokpower@wp.pl
ppracownik@hotmail.com 

888-127059
606-289487
507-744294
 023 6923216


Rada reprezentuje zawodników na zebraniach Zarządu PZKFiTS z głosem doradczym. Zawodnicy i zawodniczki chcący rozwiązać swoje problemy proszeni są o kontakt z przedstawicielem Rady i za jej pośrednictwem zajęcie się daną sprawą.  

2004.10.06
    Trwa zbieranie ofert zorganizowania mistrzostw Polski w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc na przyszły rok. Oferty należy zgłaszać do biura PZKFiTS do połowy listopada br. listownie bądź faxem - (022) 855-46-44.      

2004.10.05
    Do 11 października można zgłaszać zawodników do
Mistrzostw Polski Młodzików w Wyciskaniu Leżąc, które odbędą się 16 października br. w Jastarni. Regulamin zawodów jest już zamieszczony, również w postaci pliku zzipowanego Worda. 

2004.10.04
    Dostępny jest już regulamin
Mistrzostw Śląska w Trójboju Siłowym. Zawody odbędą się 7 listopada br. w Chorzowie, w hali sportowe Szkoły Podstawowej nr 17, ul. Łagiewnicka.
   Wyniki wszystkich podejść Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Wyciskaniu Leżąc oraz  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i i Juniorek Młodszych w Wyciskaniu Leżąc. 

2004.10.03
    Do kalendarza imprez lokalnych doszły
Mistrzostwa Polic w Wyciskaniu Leżąc. Zawody odbędą się 20 listopada br.
      Z przyczyn technicznych wyniki z wczorajszych mistrzostw Polski podane będą jutro.

2004.10.01
   Jutro odbędą się w hali warszawskiego MOSiR przy ul. odbędą się
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Wyciskaniu Leżąc. Zawody będą jednodniowe.
Z ubiegłotygodniowych zawodów dostępne są już krótkie filmiki ze startu dalszych zawodników: Paweł Pracownik - przysiad 240 kg, podejście Pawła na rozgrzewce wyciskania leżąc (sztangę podaje Paweł Naduk), Jarosław Radziejowski - przysiad 240 kg, Jan Wegiera - wyciskanie 250 kg, Tadeusz Hull - przysiad 300 kg i martwy ciąg 280 kg, Sylwester Mira - martwy ciąg 290 kg. Najprzyjemniejszy moment dla każdego zawodnika - podium dla najlepszych, tym razem nie w kategorii Mistrza Mistrzów a wszystkich zawodników zawodów: Jarosław Olech, Jan Wegiera, Michał Wilk.  
W związku ze zmianą serwera przepraszam Czytelników za wczorajszo-przewczorajszą niedostępność witryny. 
22:00
Harmonogram ważenia i startów na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Wyciskaniu Leżąc w Warszawie po odprawie technicznej:
700 - 830      ważenie wszystkich kobiet
900               start kobiet I grupy: kat. 44, 48, 52, 56, następnie II gr.: 60, 67,5 75, 82,5 90 i +90
900-1030      ważenie mężczyzn, kat. 52, 56, 60, 67,5
1100             start I gr.: kat. 52 i 56, II gr.: 60, III gr.: 67,5
1130-1300    ważenie mężczyzn kat. 75, 82,5 i 90
1330             start I gr.: 75, II gr.: 82,5, III gr.: 90
1400-1530    ważenie mężczyzn kat. 100, 110, 125 i +125
1600             start I gr.: 100, II gr.: 110, 125 i +125
Do zawodów zgłoszono 82 zawodników i 21 zawodniczek.

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2004-05-05