POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - październik 2003

2003.10.31

W Policach odbędą się 15 listopada bieżącego roku X Otwarte Mistrzostwa Polic w Wyciskaniu Leżąc. Organizator zaprasza wszystkich chętnych zawodników, będą nagrody pieniężne i rzeczowe.  Pięć lat temu organizator zawodów, TKKF "Tytan"-Police, zorganizował najliczniejsze zawody w Polsce -  na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Pucharze Polski Weteranów (od tego czasu weterani startują z juniorami) w Wyciskaniu Leżąc  startowało ponad ćwierć tysiąca zawodników i zawodniczek. Frekwencja ta  nigdy nie została przekroczona.
 
 Wyniki zawodów z Ryk uzupełniłem o punktację Wilks'a. Przypomnę, że na zawodach pod egidą PZKFiTS obowiązuje klasyfikacja open, tożsama z klasyfikacją Mistrza Mistrzów. Ponieważ wielu dobrych zawodników zostaje pominiętych (patrz wykorzystanie formuły Wilks'a) w tak rozumianej klasyfikacji open, warto przyjrzeć się nieoficjalnej klasyfikacji wszechwag, w której bierze udział każdy zawodnik i każda zawodniczka, mający zaliczone chociaż jedno podejście.

2003.10.30
Zaktualizowane o zawody w Rykach rekordy Polski kobiet i mężczyzn w wyciskaniu  leżąc.
W Rykach 22-krotnie poprawiano rekordy Polski mężczyzn i 17-krotnie rekordy Polski kobiet. W kategorii juniorów(-ek) młodszych poprawiano 25 razy rekordy, w kat. juniorów(-ek) - 6, seniorów(-ek) - 6, weteranów(-ek) 40-49 - 2x. Kategorią, w której poprawiono rekordy od juniora młodszego po weterana I była kategorii 90 kg.
4x poprawaiała rekordy w juniorkach i seniorkach Justyna Kozdryk z "Kraski"-Jasieniec oraz Anna Śliwińska z "Kryształu"-Werbkowice. 3 x rekordy poprawiali: Patryk Buszowski z "Herkulesa"-Warszawa i Łukasz Płoch z "Impulsu"-Warszawa.  

2003.10.28
Pełne wyniki Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Pucharu Polski i Pucharu Polski Weteranów w wyciskaniu Leżąc z Ryk. Rekordy Polski będą zaktualizowane dopiero za dwa dni. 
Kurs sędziowski  w trójboju siłlowym organizowany przez Śląski Okręgowy Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego został przełożony na styczeń 2004 r. Chętni na ten kurs proszeni są o zgłaszanie się do ŚOZKFiTS.

2003.10.27
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią umieściłem na serwerze podejścia naszych rekordzistów. Są to pierwsze podejścia, niektóre rekordowe, w przypadku Michała Wilka i Wiesława Grabskiego. 240 kg Jana Wegiery, aktualnego mistrza europy seniorów, oraz absolutny hit - 290 kg w wykonaniu aktualnego wicemistrza świata, Dariusza Mirowskiego. Pliki, są duże, w granicach 3,5-9,5 MB.
Pełne wyniki z zawodów i aktualizację rekordów zamieszczę jutro.

2003.10.26
Zakończyły się dzisiaj w Rykach XII Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, a jednocześnie Puchar Polski i Puchar Polski Weteranów w Wyciskaniu Leżąc. Do zawodów 300,5 - absolutny rekord Polski? zgłoszono 185 zawodników i zawodniczek. Była druga lub trzecia impreza w historii Polski pod względem liczebności, również pod względem ilości sędziów klasy międzynarodowej zawody miały najliczniejszą obsadę w historii.  Zawody obfitowały w rekordy Polski - przypomnę, że tradycyjnie puchary w wyciskaniu i trójboju są sprawdzianami kadry przed jesienno-zimowymi mistrzostwami Europy i świata. Zaatakowano trzy wielkie wyniki - rekord Europy kobiet w kategorii 44 kg, rekord świata mężczyzn w kat. 90 kg oraz 300,5 kg. W open juniorów w pierwszej trójce znalazło się dwóch trójboistów, reprezentantów z MSJ w Kościanie, Michał Wilk i Oliwer Bryniarski.  W kategorii 90 kg zaciętą walkę stoczyło dwóch wielkich polskich wyciskaczy Jan Wegiera i Wiesław Grabski.  Puchar drużynowo wygrał w kategorii mężczyzn "Herkules"-Warszawa, a w kategorii kobiet "Ruch"-Ryki.
W poniedziałek zamieszczę kilka podejść nagranych na żywo. W tym największe wyciskanie ostatnich lat.

2003.10.23
Krótki przegląd  najważniejszych witryn lub stron międzynarodowych i polskojęzycznych na jednej stronie opisującej odnośniki. Strona może się długo wgrywać ze względu na umieszczone na niej miniaturki stron głównych umieszczonych w menu linków.

2003.10.20
Za dwa tygodnie Polska ekipa wyjeżdża na Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Trójboju Siłowym. Mazurka Dąbrowskiego możemy wysłuchać już teraz, odgrywanego dla Jana Wegiery na Ukrainie. Mam nadzieję, że po Mistrzostwach Świata umieszczę inne wersje hymnu polskiego.

2003.10.19
Kenneth SandwikAbsolutny rekord Europy w wyciskaniu poprawiony - Kenneth Sandwik wycisnął 315 kg na mistrzostwach Norwegii w listopadzie.  Widać, że w ostatnich latach wzrost rekordów Europy i świata znacznie przyspieszył tempo. 
    Natomiast jak zmieniły się rekordy Polski w trójboju siłowym przez 23 lata warto zobaczyć w Archwum rekordów.
Wprowadziłem również dział Archiwum klas sportowych gdzie będą umieszczone zmieniające się klasy sportowe. Na razie można sprawdzić jak zmieniły się klasy od roku 1991.   

2003.10.18
Mam nadzieję, że dla osób interesujących się trójbojem przydadzą się materiały umieszczone na stronie Historia. Jest tam sporo o prehistorii  Polskiego Związku i historii EPF. W przygotowaniu dalsze tematy wyszczególnione na stronie.  

2003.10.17
"Twój pierwszy start" - zachęcam do przejrzenia również dla zawodników, którzy już startują. Szczególnie przyda się tym, co zaliczają tylko jedno podejście któregoś z bojów. Sprawa jest o tyle aktualna, że za tydzień będzie można zweryfikować spostrzeżenia z artykułu na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Rykach.  

 2003.10.16
Dla początkujących zawodników trójboju siłowego i wyciskania leżąc oraz kandydatów na zawodników stworzyłem dział Początkujący. Do Mistrzostw Polski w Rykach pozostało ponad tydzień, warto więc zapoznać się z pierwszym artykułem "Zanim rozpoczniesz swój pierwszy start". Przedstawiłem w nim niezbędne czynności jakie trzeba wykonać, aby wystartować na zawodach, oraz pewne przykre niespodzianki mogące spotkać każdego z zawodników. 

2003.10.15
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Wyciskaniu Leżąc odbędą się już w przyszłym tygodniu.  Jednocześnie będzie to Puchar Polski Seniorów i Weteranów. Zatem nie od rzeczy będzie zapoznać się z wynikami czerwcowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc.
Menu "Galeria" nie jest jeszcze olinkowane, ale zdjęcia autora witryny już pojawiły się w Internecie tworząc galerię zdjęć z Mistrzostw Świata Juniorów w Trójboju Siłowym z Kościana na oficjalnej witrynie IPF. Niestety, webmaster witryny IPF nie zamieścił podpisów pod zdjęciami. Aby dowiedzieć się kogo lub jaki motyw zdjęcie przedstawia należy nakierować kursor myszy na wybrane zdjęcie i klikając prawym klawiszem myszy wybrać pozycję "Właściwości".  W adresie (URL) zdjęcia pojawi się nazwa obrazka będąca jednocześnie skróconym opisem zdjęcia.
W większej ilości i formacie zdjęcia w kościańskich mistrzostw pojawią się na tej witrynie w swoim czasie. Autor uznał, że właściwsze będzie danie pierwszeństwa witrynie IPF'u ze względu na promocję Polski za granicą. 

2003.10.12
Dodana tabela współczynników Wilksa, wraz z podaniem rysu historycznego. Sposób wyliczania współczynników Wilks'a dla niestandardowych wag ciała.

2003.10.08
Witrynę uzupełniłem o aktualnie obowiązujące w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego klasy sportowe w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc. Są to minima wynikowe uzyskane na zawodach figurujących w kalendarzu imprez PZKFiTS lub zajęte miejsca na zawodach międzynarodowych.

2003.10.07
Pełne wyniki Pucharu Polski w Kielcach oraz skrócone.

2003.10.05
Zaktualizowane rekordy Polski o wyniki uzyskane na Pucharze Polski w Trójboju Siłowym w Kielcach.

2003.10.04
Dobiegł końca kolejny Puchar Polski w Trójboju Siłowym. Jak zwykle w Kielcach padło wiele rekordów a na zawodach starzy mistrzowie porobili wartościowe wyniki, z młodymi depczącymi im po piętach. Wystartowało 7 kobiet i 27 mężczyzn.
Po raz pierwszy zaatakowano SUPERREKORD - największy podniesiony przez Polaka ciężar. Po raz pierwszy zaatakowano fenomenalny rekord Romana Szymkowiaka w martwym ciągu - 350 kg. Bariera ćwierć tony w wyciskaniu zmieniła kategorię na niższą! Po raz pierwszy w Polsce weteran dźwignął 350 kg. Znowu poprawiono rekord Mariusz Olecha, tym razem w seniorach. Po raz pierwszy od lat Jarek Olech nie wygrał zawodów.
O tym wszystkim napiszę już jutro...

2003.10.02
W zgłoszeniach na Puchar Polski w Trójboju Siłowym pojawiła się ścisła polska czołówka. Waga wszystkich kategorii kobiet oraz kategorii mężczyzn 52-60 odbędzie się w godz. 8:00 - 9:00, waga kategorii 67,5 - +125 odbędzie się w godz. 10:00 -11:30 w sobotę 4-go października br.

2003.09.28
Tomasz Zambrzycki, Łukasz Toczyłowski i Tomasz Krasowski  ustanowili rekordy Polski juniorów młodszych  na Mistrzostwach Świata Sub-Juniorów w Trójboju Siłowym w New Delhi (Indie).  Opiekunem grupy był trener klubowy zawodników pan Stefan Sochański.

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2003-11-11