POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - Czerwiec 2007

2007.06.30 
 Mistrzostwa Polski Młodzików w Wyciskaniu Leżąc w Nasielsku zakończone. Dzięki mozolnej pracy przy komputerze sędziego Krzysztofa Różańskiego, możemy jeszcze dzisiaj obejrzeć zestawienie wyników z tych zawodów. Wyniki będą w poniedziałek-wtorek weryfikowane z dokumentacją, więc dopiero za parę dni pojawią się ewentualne poprawki.
Wśród kobiet
Najlepszą Zawodniczką została Adrianna Woźniak z "Pover-Kuźnik"-Chorzów - 75,26 pkt. za 67,5 kg w kat. 60. Druga była Mariola Budowska z "Nike"-Żagań - 53,78 pkt. za 45 kg w kat. 56, trzecia Ewelina Sajewicz "Hutnik"- 52,48 pkt. za 47,5 kg w kat. 67,5.
Najlepszym Zawodnikiem został Bogusław Waszczuk z "Wichra"-Kobyłki - 112,68 pkt. za 172,5 kg w kat. 90, drugi był Artur Baldyga z "Herkulesa"-Warszawa - 105,88 pkt. za 175 kg w kat. 110, trzeci Marcin Magier z "Pover-Kuźnik"-Chorzów - 103,42 pkt. za 127,5 kg w kat. 67,5.
Jednocześnie dwóch najlepszych zawodników Mistrzostw poprawiło dwa rekordy Polski w swoich kategoriach wagowych. Zostały one zaznaczone w pliku z wynikami.
Zawody wśród młodziczek drużynowo wygrał
UKS "Eugen"-Knurów - 55 pkt., drugi był UKS "Bliza"-Władysławowo - 47 pkt., trzeci UKS "Nike"-Żagań - 45 pkt.
Wśród młodzików były minimalne różnice punktowe w pierwszej trójce najlepszych klubów:  1 m.
MOKSiR-Jastarnia - 46 pkt., 2 m. "Black And White"-Ostrowiec Świętokrzyski - 45 pkt., 3 m. UKS "Pover-Kuźnik"-Chorzów - 44 pkt.
Jeżeli uczestnicy Mistrzostw w Nasielsku nadeślą zdjęcia z tych zawodów, to umieszczę je w galerii zawodów. Jeżeli zdążą podesłać je jutro - to już jutro umieszczę taką galerię. Zdjęcia muszą być opisane oraz podany autor zdjęć. Nadesłanie zdjęć oznacza zgodę na ich opublikowanie w tej witrynie.
***
Aktualne rekordy Polski młodzików w wyciskaniu leżąc - na dzień 2007.06.28.
***
 Tydzień temu na Słowacji odbył się Puchar Cedronu -
"CEDRON CUP 2007"  w martwym ciągu. Słowacka Federacja Trójboju Siłowego zaprosiła Polaków na te zawody, ale nikt z Polski w nich nie wystartował. Organizatorzy nadesłali wyniki z tych zawodów. Wszystkich chętnych zapraszam do ich obejrzenia: juniorzy, kobiety, mężczyźni 1 i mężczyźni 2.
A za tydzień w niedzielę, 8 lipca Gostyń organizuje imprezę podobną do słowackich zawodów - również w martwym ciągu. Najlepsi startujący otrzymają jako trofea kryształowe pucharu.

2007.06.29 
  W Nasielsku odbywają się
Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Wyciskaniu Leżąc. Starty odbędą się jutro w Hali Sportowej w Nasielsku przy ul. Staszica 1. Do zawodów zgłoszono 34 młodziczek i 100 młodzików. Zawody są jednodniowe. 
***
  Za tydzień odbędą się w Gostyniu
III Otwarte Mistrzostwa w Martwym Ciągu o Puchar Wojewody Wielkopolskiego. Jednocześnie zawody są dodatkowymi eliminacjami dla młodziczek i młodzików oraz juniorów w wieku 19-23 lat do Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzików w Trójboju Siłowym. Ze startu zwolnieni są uczestnicy czerwcowych Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorek w Trójboju Siłowym.  Regulamin zawodów jest już dostępny.
***
Jutro pokażę filmy ze startów lżejszych kategorii wagowych z Pucharu Polski w Wyciskaniu Leżąc. 

2007.06.28 
Szeroki skład reprezentacji narodowej kobiet w wyciskaniu leżąc na Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc :
1. kat. 48: Justyna Kozdryk KS "Kraska" Jasieniec/80
2. kat. 52: Katarzyna Kaniak /72 UKS "Pover-Kuźnik" Chorzów
3. kat. 56: Aleksandra Szostak /81 UKS "Pover-Kuźnik" Chorzów
4. kat. 60: Jadwiga Radwańska /75 TKKF "Azory" Kraków
5. kat. 60: Katarzyna Celińska /84 UKS "Eugen" Knurów
6. kat. 67,5: Urszula Foryś /65 TKKF "Herkules" Warszawa
7. kat. 82,5: Dorota Szczepanik /69 TKKF "Azory" Kraków
8. kat. 90: Barbara Pawlik /59 UKS "Pover-Kuźnik" Chorzów
9. kat. +90: Anna Śliwińska /82 KS "Tęcza-Społem" Kielce
Rezerwowe
1. kat. 48: Monika Górecka /88 UKS "Nike" Żagań
2. kat. 52: Agnieszka Pawlicka /85 KS "Tęcza-Społem" Kielce
3. kat. 56: Katarzyna Przydatek /84 UKS "Pover-Kuźnik" Chorzów
4. kat. 67,5: Woźniak Adrianna /90 UKS "Pover-Kuźnik" Chorzów
5. kat. 82,5: Katarzyna Owsianka /74 MOSSIRF "Relax" Kamienna góra
Szeroki skład reprezentacji narodowej mężczyzn w wyciskaniu leżąc na Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc :
1. kat. 56: Dariusz Wszoła TKKF "Śródmieście" Legnica
2. kat. 60: Tomasz Chrzanowski Ks "Olszanka" Pogorzela
3. kat. 82,5: Jan Wegiera KS "Wiking" Starachowice
4. kat. 90: Marek Markwat TKKF "Herkules" Warszawa
5. kat. 90: Damian Laskowski KS "Terminatus" Dąbrowa Górnicza
6. kat. 100: Tomasz Kuc TKKF "Herkules" Warszawa
7. kat. 100: Stanisław Gąsienica-Makowski KS "Wiking" Starachowice
8. kat. 110: Oliwier Bryniarski TKKF "Azory" Kraków
9. kat. 110: Mariusz Handrysiak "Tytan" Kostrzyń
10. kat. 125: Artur Rejek TKKF "Herkules" Warszawa
Rezerwowi
1. kat. 82,5: Daniel Kowalczyk TKKF "Herkules" Warszawa
2. kat. 100: Jacek Wiak KS "Wisła" Puławy
Z szerokich składów reprezentacji  zostaną wyłonione reprezentacje wyjazdowe. W przypadku niemożności wyjazdu zawodniczki/zawodnika na koszt Związku, możliwy jest jej/jego wyjazd na koszt własny (np. klubu, sponsora idt.) po wcześniejszym uzgodnieniu z właściwym trenerem kadry i biurem Związku.
Zawodniczki i zawodnicy szerokiej kadry mają
obowiązek dostarczenia do 15 lipca drogą e-mailową do biura Związku zdjęcia swojej twarzy w postaci pliku skompresowanego do formatu JPG. Zdjęcie będzie użyte do identyfikatora w miejscu zawodów.

2007.06.27 
Dalsze filmy ze startów kobiet.
Kat. 67,5 kg:
Urszula Foryś "Herkules"-Warszawa powróciła do dużej formy - zaliczyła wszystkie podejścia, wraz z końcowym 100 kg i wygrała te kategorię. Druga była Katarzyna Celińska z "Eugena"-Knurów - 97,5 kg.
Dorota Szczepanik z "Azorów"-Kraków szybko poprawia się z wynikami w trójboju siłowym, a ostatnio poprawiła znacznie wyciskanie leżąc - po bardzo lekkim wyciśnięciu 130 kg, zawodniczka wycisnęła 135 kg i wygrała kat. 90 kg. Dorota Szczepanik z wynikiem 119,62 pkt. znalazła się na drugim miejscu w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki. W tej kategorii startowała druga reprezentantka Polski - Barbara Pawlik z "Poveru-Kuźnik"-Chorzów, która zaliczyła 115 kg.
Wielką niespodziankę sprawiła najcięższa i dotychczas najsilniejsza z Polek,
Anna Śliwińska z "Tęczy-Społem"-Kielce. Aktualna wicemistrzyni świata wycisnęła... 80 kg! Czyli tylko tyle ile trzeba było wycisnąć by punktować do drużyny (limit III klasy). Zawodniczka doznała poparzeń II stopnia krótko przed zawodami, jednak ze względu na eliminacje do Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc zdecydowała się wystartować. 80-kilogramowe podejście niezwykle silnej zawodniczki zostało sfilmowane. Śliwińska obiecała wykurować się do ME-WL i powalczyć o medal.
***
 Lista zgłoszeń do Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Wyciskaniu Leżąc znajduje się na stronie internetowej KS "Power 2005" - Nasielsk.
***
Starty kobiet na Pucharze w Gostyniu:
W kat. 48 kg wicemistrzyni świata J
ustyna Kozdryk z "Kraski"-Jasieniec próbowała poprawić rekord Polski na 113,5 kg, lecz podejście nie zostało zaliczone. Zawodniczka zaliczyła 107,5 kg, którym to ciężarem wygrała klasyfikację na Najlepszą Zawodniczkę.
Kat. 52 kg:
Katarzyna Kaniak z "Pover-Kuźnik"-Chorzów - 70 kg I pod..
Kat. 56 kg: Niewidoma zawodniczka wygrała tę kategorię -
Aleksandra Szostak z "Pover-Kuźnik" zaliczyła 75 kg w I pod.. Druga była kolejna zawodniczka z "Pover-Kuxnik" Katarzyna Przydatek - 67,5 kg III pod.
Kat. 60: Powrót w wielkim stylu
Jadwigi Radwańskiej "Azory"-Kraków na pomost - 105 kg III pod., dwie zawodniczki z "Tęczy-Społem"-Kielce Słoma Magdalena 72,5 kg III pod. i najstarsza zawodniczka Pucharu Urszula Śliwińska, mama Anny, 60 kg  II pod.

2007.06.26 
 Kolejni zawodnicy Pucharu Polski w Wyciskaniu Leżąc:
Kat. 82,5:
Jan Wegiera "Wiking"-Starachowice zwyciężył ciężarem 255 kg II pod., do trzeciego założył koszulkę spreparowaną na wzór japoński czym uzyskał dodatkowe 15 kg w wyciskaniu - 270 kg. Drugi był w tej wadze Daniel Kowalczyk "Herkules"-Warszawa, który w dodatkowym, przyznanym przez jury podejściu, uzyskał 222,5 kg II pod. Trzeci był Stanisław Gąsienica-Samek z "Wikinga" - 210 kg I pod.
Kat. 90:
Marek Markwat ("Herkules"-Warszawa) po nieudanym starcie na Mistrzostwach Świata w Thisted (Dania) musiał wystartować na Pucharze. Zawodnik zdecydowanie zwyciężył bardzo lekko wyciskając 237,5 kg. Zaraz za nim uplasował się zawodnik "Terminatusa"-Dąbrowa Górnicza, Damian Laskowski, który po dwóch nieudanych podejściach na 230 kg w trzecim zaatakował 235 kg i.. zaliczył. Trzecie i czwarte miejsce zdobyli takim samym wynikiem 220 kg - Dawid Rapta z "Wikinga" i Arkadiusz Włoch z "Azorów"-Kraków.
Kat. 100 kg zdecydowanie wygrał
Tomasz Kuc z "Herkulesa" - 250 kg w II pod.
Jutro przedstawię na video starty najlepszych zawodniczek Pucharu. W przypadku żądania przez przeglądarkę dodatkowych kodeków lub nie odtwarzania filmów proszę ściągnąć i zainstalować darmowe kodeki Xvid, w których kodowane są filmy.

2007.06.25 
 
Poprawiłem wyniki Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc z Gostynia. Poprawiona została punktacja drużynowa, przynależności klubowe, wynik 235 kg u Damiana Laskowskiego z "Terminatusa"-Dąbrowa Górnicza, rocznik u Mirosława Fugiela ze "Śródmieścia"-Legnica oraz blisko połowa punktów Wilks'a (ukraiński program nie zaokrągla punktów, a jedynie obcina części nieistotne, co powoduje przekłamania z matematycznego i porównawczego punktu widzenia). Jednocześnie pliki dotyczące wyników z pierwszego dnia zostają usunięte, a linki do nich odnosić się będą do pełnych, poprawionych wyników. Niemniej uczestników Pucharu proszę o uważne przejrzenie wyników i w przypadku zauważenia jakiegokolwiek błędu lub możliwego błędu poinformowanie o tym poprzez e-mejl.

2007.06.24 
 Pełne wyniki z zawodów podam po dokładnym sprawdzeniu wyników wygenerowanych przez  ukraiński program GoodLift. W wydrukach z komputera znalazły się błędy i całość wyników wymaga dokładnego sprawdzenia z dokumentacją podstawową. Poprawne wyniki powinny znaleźć się jutro na tej stronie.
***
  Filmy z dzisiejszych startów kategorii 110, 125 i +125 kg na Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc:
kat. 110: 4 m.
Krzysztof  Piwowar "Azory"-Kraków 170 kg III pod., zwycięzca Mariusz Hadrysiak "Tytan"-Kostrzyń 250 kg II pod.
kat. 125: 3 m.
Hubert Sztorc "Kobra-Jass"-Kościan 252,5 kg III pod., 2 m. Piotr Wojtalik KTSiK-Kutno 260 kg I pod., 1 m. Artur Rejek "Herkules"-Warszawa 270 kg I pod.
kat. +125: 2 m.
Andrzej Świerszcz "Tęcza-Społem"-Kielce 255 kg II pod., 1 m. Dariusz Wdowiński Power 2005 - Nasielsk 260 kg II pod.

2007.06.23 
  Pełne wyniki po pierwszym dniu startów w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc, który odbywa się w Gostyniu. Zgłoszonych było 90 mężczyzn i 25 kobiet. Przedstawiam pełne wyniki - trzy podejścia, klasyfikacja Wilks'a w grupach wiekowych i klasyfikacja drużynowa w seniorkach i seniorach: kobiety (starty zakończone) i mężczyźni (jutro starty kat. 110, 125 i +125 kg).

2007.06.22 
  Program Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Weteranek i Weteranów w Wyciskanu Leżąc ustalony na odprawie technicznej w Gostyniu:
Sobota 23 czerwca
9:00 - 10:30 waga wszystkich kobiet, start – 11:00;
11:00 – 12:30 waga kat. mężczyzn 56, 60, 67,5 i 75 kg, start – 13:00;
ok. 12:30 uroczyste otwarcie zawodów;
12:30 – 14:00 waga kat. 82,5 i 90; start – 14:30;
14:00 – 15:30 waga kat. 100; start – 16:00;
Niedziela, 24 czerwiec
9:00 - 10:30 waga kat. 110, 125 i +125 kg; start – 11:00;
Zawody będą dwudniowe. Jutro po startach podam pierwsze wyniki uzyskane przez zawodników
***
  17 czerwca br. Knurów stał się stolicą śląskich juniorów w wyciskaniu leżąc - w tym dniu odbyły się
III Otwarte Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików w Wyciskaniu Leżąc. Klasyfikację open młodziczek wygrała Adrianna Woźniak z UKS 'Pover-Kuźnik"-Chorzów - 78,86 pkt. (70 kg w kat. 67,5 kg). Druga była Monika Gulajska z UKS "Eugen"-Knurów - 49,51 pkt. (35 kg w kat. 44 kg), trzecia Justyna Roth z "Pover-Kuźnik" - 49,42 pkt. (57,5 kg w kat.  67,5 kg).
W klasyfikacji open młodzików pierwsze dwa miejsca zdobyli zawodnicy "Povera-Kuźnik" z Chorzowa:
Kornel Cudziło - 102,0 pkt. (150 kg w kat.  82,5 kg), Marcin Magier - 100,98 pkt. (125 kg w kat. 67,5 ). Trzeci był Daniel Nocoń z "Eugena"-Knurów - 95,08 pkt. (145 kg w kat. 90).
Więcej w pliku wyników zawodów. Krótki opis po zawodach sporządził Grzegorz Leski z Dabrowy Górniczej, który również nadesłał zdjęcia: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

2007.06.21 
  Kolejne filmy z Sofii. Tym razem najlżejsze polskie zawodniczki.
Monika Górecka - kat. 44kg: rekord życiowy w przysiadzie 95 kg III pod., 70 kg w wyciskaniu III pod. -  rekord Polski juniorek młodszych, 55 kg w martwym ciągu w II pod. W trzecim podejściu na 65 kg zawodniczce zabrakło tylko wyciągnięcia sztangi do wyprostu tułowia.
W kat. 52 kg starły się dwie zawodniczki:
Małorzata Laska i Agnieszka Pawlicka. Pawlicka zaliczyła w III pod. 105 kg, Laska a drugim 117,5 kg. W wyciskaniu pierwsza z zawodniczek zaliczyła 52,5 kg w II pod., druga - 57,5 kg w III pod. Warto zwrócić uwagę na to ostatnie podejście - ruch sztangi w dół na początku filmu może zostać potraktowany przez sędziów jako próba rozpoczęcia boju bez komendy sędziego i oznaczony będzie kartą sędziowską nr 3 (żółta). W martwym ciągu Małgorzata Laska zaliczyła 120 kg w trzecim podejściu plasując sie na 3 miejscu. Zaatakowała ją Agnieszka Pawlicka mająca już zaliczone 122,5 kg i z wielkim uporem wyciągała sztangę ważącą... 137,5 kg! Choć wyprostowała się ze sztangą to na koniec wypuściła ją z dłoni i bój został spalony (gdyby nie wypuściła, to inne błędy techniczne spowodowałyby spalenie). Ostatecznie Agnieszka Pawlicka zajęła 6 miejsce, a Małgorzata Laska trzecie.

 
2007.06.20 
  Filmy z Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w Trójboju Siłowym będą trochę nie chronologicznie:
Justyna Gertich mistrzyni Europy juniorek w kat. 56 kg - martwy ciąg: II pod. 140 kg, walka z ciężarem 150 kg w III pod. Warto porównać technikę obydwu ciągów - zbyt wczesny wyprost kolan w III pod. spowodował zbt duże pochylenie tułowia, które przystopowało sztangę, na ciężarze możliwym do podniesienia. 
Magdalena Słoma wicemistrzyni Europy juniorek w kat. 56 kg - martwy ciąg: III pod. 132,5 kg . Ciągi na większych ciężarach zawodniczka wykonuje w bandażach na kolanach. Bandaż znakomicie ułatwia oderwanie sztangi od pomostu.
Dekoracja obu zawodniczek za trójbój i hymn polski w kat. 56 kg.
Rekord życiowy
Macieja Sochackiego w przysiadzie w kat. 82,5 kg - 265 kg.  Przysiad jest głęboki, widoczny jest moment końcówki pracy bandaża i nagłego przejmowania pracy podnoszenia przez mięśnie zawodnika. Zwiększenie siły w tej fazie ruchu zaowcowało by parudziesięciokilogramowym wzrostem wyniku w przysiadzie przy niezmienionej sile w fazie początkowej i końcowej.
290 kg u
Bartłomieja Szymkowiaka, wicemistrza Europy juniorów w kat. 75 kg, również ma widoczną fazę zwolnienia ruchu podczas wstawania, mniej więcej na tej samej wysokości co u Macieja Sochackiego - powoduje to, przy większej wysokości ciała i dłuższych nogach, znaczne obciążenie mięśni grzbietu, które przejmują pracę.  W wyciskaniu leżąc zawodnik zaliczył 137,5 kg.  

 
2007.06.19 
 
Spektakularny sukces odniosła drużyna kobiet na XIII Mistrzostwach Europy Juniorek w Trójboju Siłowym rozegranych w Sofii - Polki wygrały klasyfikację drużynową uzyskując 7 medali indywidualnych. Medale złote zdobyły - Justyna Gertich w kat. 56 kg, Magdalena Jabłońska w kat. 75 kg i Malwina Ciesielska w kat. 82,5 kg. Medale srebrne: Monika Górecka w kat. 44 kg, Magdalena Słoma w kat. 56 i Anna Kierul w kat. 90 kg. Jeden medal brązowy zdobyła Małgorzata Laska w kat. 52 kg. Ostro o brązowy medal w kat. 52 kg walczyła Agnieszka Pawlicka - podniosła, ale spaliła 137,5 kg w martwym ciągu! Tym samym zajęła 6 miejsce.  Zawodniczki brakujące na zdjęciu drużyny z pucharem dla najlepszej drużyny kobiet Starego Kontynentu widoczne są na zdjęciach: Magdalena Słoma, Agnieszka Pawlicka i Małgorzata Laska.
Juniorzy na XXIII Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym rozgrywanych w tym samym czasie w Sofii zajęli drugie miejsce drużynowe. Walka o prymat w Europie trwała do ostatniego podejścia na zawodach. Juniorzy zdobyli również 7 medali: złote - Tomasz Zambrzycki w kat. 56 kg i Marcin Bielski w kat. 90 kg, medale srebrne - Jacek Olechnio w kat. 56 kg, Bartłomiej Szymkowiak w kat. 75 kg, Paweł Krasowski w kat. 110 kg i Daniel Grabowski w kat. 125 kg, brązowy medal zdobył Jakub Synak w kat. 52 kg. Paweł Krasowski otarł się o pierwsza trójkę w klasyfikacji na najlepszego zawodnika.
Drużyna męska i żeńska (bez 3-ch zawodniczek, które wyjechały wcześniej z powodu egzaminów na swoich uczelniach) widoczna jest na zdjęciu
 

2007.06.18 
  W najbliższy weekend odbędą się dwie równoległe imprezy - Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc w Gostyniu oraz "Cedron Cup" na Słowacji - zawody w martwym ciągu
"O puchar starosty miasta Svätoplukovo".  Puchar Polski jest eliminacjami do Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc. Cedron Cup to zawody lokalne, na które organizatorzy zapraszają ekipę Polaków do 10 osób. Zawody zaczynają się ważeniem od godz. 14.00; zakończenie przewidywane jest na godz. 19.00. Startować mogą kobiety i  mężczyźni w kategoriach: do 23 lat i powyżej (juniorzy i seniorzy). Svätoplukovo jest odległe o 12 od Nitry na Słowacji. Chętni do startu w "Cedron Cup" proszeni są o zgłaszanie do autora witryny na adres e-mail w stopce strony. Co prawda zgłoszenia możliwe były do wczoraj, ale organizator przedłuży termin zgłoszenia. Regulamin jest po słowacku, ale zrozumiały. 
Organizator "Cedron Cup v mŕtvom ťahu" nadesłał kilka zdjęć z zawodów z 2004 r.: foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5, foto 6, foto 7, foto 8.


2007.06.06 
  W Thisted przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata obradowała Egzekutywa IPF. Po zapoznaniu się z raportami antydopingowymi
Ukrainy i Rosji zdecydowano o zawieszeniu karencji obu krajów z dniem 1-go września br.  Karencja jest jednak bardzo restrykcyjna - jeśli w okresie próbnym do 31 grudnia 2008 r. nastąpi jeden jedyny przypadek złapania zawodnika lub zawodniczki z Rosji lub Ukrainy na zabronionym dopingu, to państwo zostanie ponownie zawieszone - na cały rok.
Data rozpoczęcia okresu próbnego dla obu mocarstw oznacza, że luz wynikowy obejmie jeszcze sierpniowe Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc.

 
2007.06.05 
  Pliki z transmisji internetowej na żywo z Thisted można znaleźć pod adresem http://shop.streamworld.t-bn.de/ipf/ . Wystarczy się zarejestrować - podając nazwisko i imię lub nicka, adres e-mailowy, dwa razy nowe hasło - i zalogować się na tej stronie, by mieć dostęp do plików video. Pliki te można odtworzyć lub zgrać sobie na twardy dysk. Całość zawiera 2,27 GB danych i obejmuje wszystkie podejścia kobiet i mężczyzn oraz wywiady z kilkoma zawodniczkami i zawodnikami. Nie ma na nich ceremonii dekoracji.       

 
2007.06.03 
  Polska drużyna wróciła w glorii chwały z
Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc w Thisted (Dania). Nie tylko została drugą drużyną świata, ale przywiozła dwóch mistrzów: ubiegłoroczny junior Karol Kołtoński w kat. 100 kg zdobył złoty medal (272,5 kg) i zawodnik o ustalonej już marce, Oliwier Bryniarski, w kat. 110 kg (265 kg). Obaj zawodnicy zamiast pucharów otrzymali... tajemniczą broń Samurajów - japoński miecz Katana! (Najwyższej klasy Katany posiadały 4 184 304 warstwy stali twardej i miękkiej, wytwarzane oczywiście ręcznie. Kryterium jakości wymagało by ostrze "zanurzone w wodzie górskiego potoku mogło odciąć szypułkę kwiatu lotosu spływającego swobodnie z jego nurtem") Ostrze miecza jest ostre jak brzytwa, i jak brzytwą można się nim ogolić! Przykłady tego pięknego miecza można obejrzeć tutaj.
Dzielnie stawił czoła rywalom i
naprawdę walecznie wystartował Dariusz Wszoła. Pierwszy start w kat. 56 kg w wyciskaniu leżąc Wszoła okrasił pięknym atakiem na srebrny medal i walką z ciężarem 170 kg.
Nie obyło się bez czary goryczy -
Jan Wegiera przegrał wagą ciała złoto uzyskując trzecie miejsce w kat. 82,5 kg - trzech zawodników uzyskało 250 kg, najlżejszy został mistrzem. Notabene był to najwyższy jakościowo wynik w polskiej drużynie. Atakujący rekordy świata weteranów, kończący karierę, Marek Markwat spalił start dochodząc w walce o srebrny medal do 242,5 kg. Stanisław Gąsienica-Makowski w obcisłej katanie spalił start na ciężarach 260-270 kg w kat. 100 kg. Jak wyglądały jego ramiona skatowane koszulką - pokażę na zdjęciach. Przy tym z ust twardego górala nie padło ani jedno słowo skargi. Prawdziwy Harnaś! Ten fatalny piątkowy dzień startów, można określić tylko jednym słowem: RZEŹNIA! W kat. 82,5 kg na 10 zawodników - 6 podejść zaliczonych, w kat. 90 kg - na 12 zawodników - 12 podejść zaliczonych, w kat. 100 kg na 18 zaw. - 16 pod. zal., w kat. 110 kg - 16 zawodników i 17 pod. zaliczonych. Przy takim poziomie sędziowania start na mistrzostwach Polski zaliczyłoby tylko kilka osób...
Miłą niespodziankę zgotowała nam Justyna Kozdryk, która, mając wagę ciała do 44 kg poprawiła wyniki, jakby przeszła z wagą do kat. 48 kg. Walcząc o złoty medal z rekordzistką świata Japonką Yukako Fukushimą wycisnęła 112,5 kg!, swój rekord życiowy i rekord Polski seniorek, i choć przegrała o 2,5 kg złoto to... de facto wygrała tę kategorię - w Wilks'e wygrała z Fukushimą. 160,5 pkt. Justyny Kozdryk dało jej 3 miejsce w klasyfikacji na Najlepszą Zawodniczkę. A Justyna jeszcze miała zapas!
Druga i ostatnia polska medalistka,
Anna Śliwińska, wystartowała w kat. 90 kg i wynikiem 140 kg zdobyła srebrny medal. 
Drużyna Polek zajęła wysokie 4 miejsce, choć tylko 4 zawodniczki punktowały.
Pomimo, że zawody były transmitowane na żyw, umieszczę w dużym formacie filmy ze startu naszych zawodniczek i zawodników oraz ciekawsze podejścia.


 

Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2007-11-18