POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości
 

 

 

 

NEWS - Maj 2006


2006.05.30
Wyniki
Otwartych Mistrzostw Puław w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się 28 maja br. w haliMOSiR.
Dzięki uprzejmości p. Włodzimierza Laskowskiego, Przewodniczącego Kolegium Sędziów Trójboju Siłowego, możemy oglądać wyniki w postaci zdjęć protokołów zawodów z
Mistrzostw Polski Szkół  Wyższych w Trójboju Siłowym w Supraślu, które odbyły się tydzień temu.  

2006.05.29
Polska drużyna kobiet
po raz pierwszy w historii zdobyła medal drużynowy z mistrzostw świata!.
M ę ż c z y ź n  i
Zmieniony termin Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Leżąc obniżył trochę formę mężczyzn, ale podniósł wyniki kobiet. Trójboiści startujący dwa tygodnie temu na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym byli poszkodowani, bo formę szykowali w trójboju. Wielki przegrany z Prostejova, oćwiczony przez sędziów do krwi, Michał Wilk, również miał spadek formy - nie tylko wskutek naturalnego spadku wyniku po osiągnięciu formy szczytowej, ale głównie wskutek zniechęcenia do treningów po niesprawiedliwym sędziowaniu (gdyby Michał wystartował wówczas w kat. 125 kg, nie miałby najmniejszych problemów z przysiadami). Trudno w to uwierzyć, bo w szarży na złoty medal w y c i s n ą ł - uwaga! - 280 kg!!! Sensacyjne podejście zostało spalone, ale Wilk wreszcie pokazał kły i pazury, na które czekaliśmy od Miami. I to była dla nas prawdziwa sensacja zawodów! Spalone sześć podejść na sześć wykonanych na ME musiało Michała osłabić psychicznie. Tym większym zaskoczeniem był dla wszystkich atak na "chodzący ukraiński czołg" - Ivana Frejduna. Ten start pokazał, że forma Wilka w Prostejowie była wielka i dobrze wróży na jesienny start w Stavanger
Zanim jednak do tego doszło dwukrotnie wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, zagranego dla
Krzysztofa Wrony w kat. 52 kg za 152,5 kg, oraz dla zakopiańskiego mistrza - Jana Wegiery, za 262,5 kg w kat. 82,5 kg. Choć przegrał z "Wroniakiem", Darek Wszoła wysłuchał hymnu polskiego na podium. Po starcie w Prostejowie, słabszy niż w trójboju, musiał bronić drugiej pozycji, bez walki o złoto, czego dokonał ciężarem 147,5 kg.
Kolejny Polak,
Tomasz Chrzanowski, minimalnie przegrał srebrny medal, o który walczył ciężarem 160 kg. Ponieważ ciężar ten spalił ostatecznie uzyskał piątą pozycję w kategorii 60 kg. Nasz nieoceniony spiker z zawodów krajowych, Grzegorz Nocek, walczył z kontuzją stawu ramiennego w kat. 75 kg. Zaliczył w niej 195 kg. Na więcej nie pozwoliła odnowiona kontuzja. Również nie miał szczęścia w tej kategorii nasz wielokrotny medalista, Paweł Pracownik, paląc start na 220 kg. Tur z Lublina na stałe zmienił kategorię wagową i porzucił trójbój na korzyść wyciskania, ale widocznie potrzeba mu czasu by w niej na dobre okrzepnąć.
O włos od medalu, a właściwie przez kilkanaście minut był medalistą,
Marek Markwat w kat. 90 kg. Ten weteran wyciskania, dysponując olbrzymią siłą w niezwykle emocjonującej walce o brązowy medal, zaliczył jedynie 245 kg i przegrał wagą ciała z Węgrem Peterem Piszakiem.
Jednak kategorią, która wzbudziła najwięcej nadziei i marzeń o pierwszym miejscu drużyny była kat. 125 kg. Po dwóch dniach zawodów było wiadomo, że zwycięzca z tej kategorii wagowej przechyli szalę zwycięstwa na stronę swojego państwa. Polak, Japończyk i Rosjanin. Pierwsze miejsce
Dariusza Mirowskiego za 12 pkt. dawało Polsce 62 pkt., Japonii najwyżej 60, Rosji maksymalnie 62. Rosjanie jednak zastosowali taktykę słabych podejść Władymira Maksymowa, a Darek miał już spadek formy po Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Zaliczył 310 kg, ambicjonalnie walczył na 320 kg o prymat tej kategorii, ale fakt jest faktem - start w Prostejowie odbił się negatywnie. Midote Daisuke był znakomicie przygotowany, choć wyciskał bardzo kontrowersyjnie, poprawił rekord świata w dodatkowym podejściu na 322,5 kg. Walkę tych zawodników można prześledzić na filmach z ich startu podanych poniżej tego tekstu.
Wygrała Japonia 63 punktami, Rosja była druga - 62 pkt., a Polska trzecia - 57 pkt.
  Filmiki (razem 47 MB):
    
Dariusz Mirowski - 310 kg, 320 kg i 320 kg.
   
Vladymir Maximov (pisownia angielska) - 300, 302,5 i 315 kg, które dało początkowo złoty medal; ostatecznie zas - srebrny.
    Daisuke Midote - charakterystyczny trójboista z Japonii: 315, 317,5.
    Dla Przyjaciół z USA podaję start ich zawodnika -
Collin Rhodes: 280, 295 i 307,5 kg.
    Dla
miłośników mocnych wrażeń film ze startem Szweda - Marcus Hirvonen: 315 kg.
K o b i e t y
Drużyna kobiet po raz pierwszy w historii wystartowała w pełnym, punktowalnym składzie. Zaprocentowało to pierwszym w historii kobiecego trójboju i wyciskania w Polsce miejscem w pierwszej trójce najlepszych drużyn na Ziemi. Klasą dla siebie była
Justyna Kozdryk, która nie tylko została mistrzynią świata najlżejszej kategorii (44 kg), ale medal okrasiła rekordem świata - 102,5 kg. Niestety, rewelacyjną formę jaką prezentowała w Puławach zniszczył jej start na Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w Wyciskaniu Leżąc i specyficzny dla tej dyscypliny trening. Z bardzo lekko wyciśniętych 105 w Puławach uciekło ok. 5 kg. Debiutantka tych zawodów, Monika Górecka, w tej samej kategorii zajęła czwarte miejsce poprawiając swoją życiówkę aż o 7,5 kg! Górecka ważyła poniżej 40 kg, a wycisnęła 72,5 kg!
Ósme miejsce zajęła
Urszula Foryś w kat. 56 kg zaliczając 85 kg. Nową twarzą na zawodach była Anna Pietraszko, która po ośmiu (!) latach przerwy powróciła na pomosty i do reprezentacji. W kat. 75 debiutantka mistrzostw seniorskich zaliczyła 85 kg i zajęła szóste miejsce.
Czarnym koniem w drużynie żeńskiej była
Dorota Szczepanik. Dwa tygodnie wcześniej przebojem, zaliczając wszystkie 9 podejść, zdobyła brązowy medal w trójboju w kat. 90 kg, a na węgierskim pomoście bardzo ambitnie i udanie walczyła o brązowy medal w kat. 82,5 kg. W ferworze walki wycisnęła 127,5 kg poprawiając swoją życiówkę z zawodów o 5 kg! W tym miejscu zdradzę Czytelnikom, kogo najczęściej szukają w ostatnich miesiącach w wyszukiwarkach trafiając na witrynę www.powerlifting.pl. Nie Michała Wilka czy Dariusza Mirowskiego, co mogłyby sugerować podnoszone przez nich ciężary. Tą osobą jest właśnie Dorota Szczepanik! Jej sylwetkę (lekkoatletyczną) przybliżę niebawem Czytelnikom.
W kategorii 90 kg starły się dwie równorzędne zawodniczki -
Anna Śliwińska i lżejsza o 100 g Swietłana Paltsewa. Rosjanka miała ponadto duży atut w postaci wyższego numeru startowego, którym kontrowała posunięcia Śliwińskiej. Podejścia miały identyczne - 145 zaliczone, 152,5 spalone i 152,5 zaliczone. Przez parę minut była Polka wicemistrzynią świata. Gdyby nie, owocny zresztą, start w Prostejowie, Śliwińska utrzymałaby medal srebrny. W tej kategorii startowała druga Polka, tegoroczna mistrzyni świata weteranek z kat. 90 kg z Mistrzostw Świata Weteranów w Wyciskaniu Leżąc (Miami), Barbara Pawlik. Polka zaliczyła 115 kg, o 5 kg mniej niż miesiąc wcześniej na Florydzie, i zajęła siódme miejsce, które dało 4 brakujące punkty do drużynówki.
I ta
k Polska zajęła pierwszy raz w historii poczesne miejsce wśród najlepszych drużyn świata - trzecie miejsce za 44 pkt. i złoty medal dały przewagę nad groźną Ukrainą (równiez 44 pkt. i 4 miejsce), lepsze okazały się USA - 50 pkt. i Rosja z tylko dwoma złotmi medalami - 60-pkt.
W najbliższych dniach zamieszczę jeszcze trochę filmów z naszymi zawodniakmi i najlepszymi wyciskaczami i wyciskaczkami świat, o ile będą technicznie nadawały się do publikacji, gdyż filmowanie było utrudnione.

2006.05.23
W Supraślu odbyły się kolejne
Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym. Wystartowało 237 zawodników. Wyniki w trójboju podane są na stronie Michała Wilka i Kornela Olszewskiego www.power-w-o.pl
W związku z przenosinami niniejszej witryny na inny serwer mogą się pojawić trudności w odczycie i ściąganiu plików. 

2006.05.22
Kolejna
porcja filmów z Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym. Tym razem jest ich prawie 100 MB! M.in. kilka rekordów świata, w tym podejścia martwego ciągu Rosjanina Andrieja Bielajewa, dla których warto było przyjechać - jednosekundowe (!) podniesienie ciężarów 365 i 373_5 kg w kat. 90 kg! Jeżeli niektóre linki nie będą aktywne, to proszę spróbować za jakiś czas - na moim łączu przesłanie takiej ilości materiału trwa kilka godzin.
W kategorii 75 kg rekord świata w przysiadzie poprawiła
Julia Zaugolowa z Rosji - 270 kg (to samo podejście w krótszej wersji i w formacie 720x576 pixeli).
Kat. 82,5 kg należała do
Swietłany Dediulji z Rosji - 260 kg w przysiadzie, 190 kg w wyciskaniu leżąc i 240 kg w martwym ciągu. Jednak złoty medal z ciągu otrzymała Tamara Bagrij z Ukrainy - jako lżejsza zaliczyła ten sam ciężar 240 kg.  W tych kategoriach Polki nie startowały.
W kategorii 82,5 kg mężczyzn rekordy świata juniorów poprawiał 21-letni Rosjanin
Sergej Bogdanow - 252,5 kg w wyciskaniu leżąc.  Nasz najstarszy zawodnik Jan Wegiera, poprawiał rekordy świata weteranów, ale również seniorów - 260 kg w wyciskaniu leżąc. W przysiadzie mistrz Jan zaliczył 332,5 kg i nie były to wszystkie jego pieniądze, jak widać na filmie. Warto zwrócić uwagę na absolutnie optymalne odejście od stojaka tego zawodnika i przyjęcie prawidłowej postawy - są to tylko dwa kroki! Wersja przysiadu w formacie 720x576.  W ferworze walki utrzymanie srebrnego medalu Jan Wegiera zaliczył bardzo lekko 297,5 kg (w tle widoczny jest trener kadry mężczyzn, Roman Szymkowiak). 
Kategoria 90 kg bezapelacyjnie należała do Rosjanina
Andrieja Belajewa. Zawodnik do końca roku jest juniorem i obecne wyniki prawdopodobnie poprawi na tegorocznych mistrzostwach świata. Oglądając poniższe filmy z jego startu dziwić się należy, że Bielajew nie zrobił ponad tony na tych zawodach. Chociaż zaliczone 365 kg w przysiadzie nie dało mu złotego medalu (Sergij Nalejkin z Ukrainy zaliczył również 365 kg i był lżejszy) to bardzo lekkie wstawanie sugeruje, że jeszcze sporo kilogramów można było dołożyć. Warto porównać oba przysiady pod kątem poprawności wykonania. Zaliczone 250 kg w wyciskaniu leżąc, jest już niedalekie od rekordu świata Jana Wegiery (263 kg). Jednak bój, którym zadziwił wszystkich obecnych, był martwy ciąg. Zaliczone 365 kg wykonane było tak lekko, że bez obawy można było dołożyć 15 kg do podejścia pozakonkursowego. Trener Bielajewa jednak zadysponował na sztangę 373,5 kg - nowy rekord świata. Ciężar okazał się za lekki!  - Bielajewa odbiło do przodu i sztanga nieco cofnęła się. Podejście spalono, ale warto je obejrzeć, bo na takim ciężarze nie robi się tak dynamicznych ciągów! Tajemnica niezwykłych podejść  rozwiała się w rozmowie z zawodnikiem - na treningach ciągnął w paskach w serii dwa razy 400 kg! Wskutek tego obawiał się, że otworzą się dłonie. Dopiero start zweryfikował jego hipotezę. Dla porównania podam, że najlepszy polski ciągacz, Roman Szymkowiak,  w tej samej kategorii nieoficjalnie podniósł 390 kg! Ciągi Bielajewa można obejrzeć również w dużym formacie - 365 i 373,5 kg.  
Widowiskowym z punktu widzenia publiczności i ciekawym dla sędziów było podejście
Sergija Nalejkina do 305 kg w martwym ciągu - zawodnik wpadł w wibracje, które nie są błędem, ale parukrotnie cofnął sztangę i nie doprostował kolan, co spowodowało spalenie boju.
Odnowienie zadawnionej kontuzji kręgosłupa sprzed kilku lat uniemożliwiło
Karolowi Kopience  wykonanie przysiadu. Mimo kontuzji martwy ciąg wykonał mistrzowsko - zawodnik ma idealne proporcje ciała do tego boju i nie raz walczył z ciężarem większym od ówczesnego rekordu świata juniorów.  Na czeskim pomoście zaprezentował swoją technikę na  315 kg. Duży format - 720x576
W kat. 100 kg nie pokazałem wszystkich filmów z najlepszymi, co czynię niniejszym:
Andrej Tarasenko z Rosji - 270 kg w wyciskaniu, 350 kg w martwym ciągu - technika sumo.  Taki sam ciężar w ciągu, 350 kg, zaliczył Anibal Coimbra z Luksemburga, ale wykonując go techniką klasyczną. Warto poównać dwie techniki na jednym ciężarze.
W kategorii 110 kg mieliśmy czarnego konia zawodów,
Mariana Czarkowskiego - jedynym mocnym rywalem był Orhan Bilican z Belgii. Pierwsze podejście na 285,5 kg (rekord świata) w wyciskaniu Bilican spalił, drugie zaliczył choć dwukrotnie oderwał pośladki od ławeczki (na filmie tego nie widać, co było doskonale widoczne z boku ławeczki). Tym samym stał się nieosiągalny dla Polaka. Pliki z wyciskanie Bilicana w większym formacie: dwa podejścia na 285,5 - spalone i zaliczone.
Marian Czarkowski spaliwszy 360 kg w przysiadzie, kolejne podejście na 365 kg i lekkim bandażowaniu kolan zaliczył bez problemu. Wycisnął w drugim podejściu 240 kg, a trzecim 247,5 kg, a martwym ciągu zaliczył 320 kg. Podniesione 330 kg (stylem klasycznym) spalił gdyż minimalnie zabrakło pełnego wyprostu.  Te wyniki wystarczyły na drugie miejsce w tej kategorii.

Dariusz Mirowski - najsilniejszy człowiek w Europie2006.05.19
Trudno uwierzyć, ale ciężar na sztandze z miniatury obok to całe
400 kg! Siłaczem, który taki ciężar podnosi jest  Dariusz Mirowski. Chociaż ciężar wyżej kolan nie podniósł się, to fakt jest faktem - po raz pierwszy w Polsce ciężar rzędu 400 kg został podniesiony, choć nie zostało wykończone jego podniesienie. Zaliczone 380 kg pociągnięte i wyciągnięte było lekko. Gdyby nie kontuzja mięśnia przy łopatce Darek nie rezygnowałby z wyciągnięcia 400 kg, a być może wykorzystałby IV podejście by poprawić absolutny rekord świata. Po zaleczeniu kontuzji, w tym roku na mistrzostwach świata w trójboju siłowym, być może padnie naprawdę duży rekord - absolutny. Najsilniejszy policjant w Polsce i na świecie stosuje w treningu zasadę "ciągi bez ciągów", co jest novum w treningu trójbojowym, ale nie polecam komukolwiek trenowania tym sposobem. Tym bardziej zadziwiają wyniki, które wynikają z surowej, nieobrobionej siły.
Start najsilniejszego człowieka w Polsce można obejrzeć na filmikach video:
przysiad: 3 podejście - 380 kg, wyciskanie leżąc - 305, 320 i powtórka na 320 kg, martwy ciąg: 380 i 400 kg (miniatura pochodzi z tego właśnie filmu). Wersje filmów w formacie 720x576 mpg: przysiad 380 kg, wyciskanie - 320, ciąg - 380 i 400 kg.
Mazurka Dąbrowskiego wysłuchaliśmy trzykrotnie na tych zawodach - dla
Dariusza Wszoły w kat. 52 kg, Jarosława Olecha - kat. 67,5 kg i Dariusza Mirowskiego - kat. 125 kg. Jedną z wersji, dla najsilniejszego zawodnika Mistrzostw Europy, przedstawiam w tym miejscu: hymn polski.
Zamieściłem również inne filmy ze startu w Prostejovie, głównie zawodników podnoszących ponad 380 kg. W sumie będzie to prawie
90 MB do obejrzenia w weekend. W tym start Michała Wilka - analiza przysiadów jego i innych zawodników pokaże czy rzeczywiście sędziowie słusznie spalili mu kolejny start?
Martwy ciąg w wykonaniu: 

Doroty Szczepanik
(kat. 90 kg)- 162,5 kg i 172,5 kg
Agnieszki Małowskiej-Wiczanowskiej
(kat. 90 kg)- 155 kg
Anny Śliwińskiej
(kat. +90 kg)- 190 kg
Inne zawodniczki: 
Holenderka
Ilja Strik(kat. 90 kg), startująca w zawodach strongwomen - martwy ciąg 215 kg,
 
Ewgenija Mazajlowa - rekord świata w kat. 82,5 kg - martwy ciąg 258 kg (wersja 720x578 - 258 kg). 
Start
Michała Wilka w kat. 100 kg: przysiady: 375 kg - 1 podejście, 2 podejście, 3 podejście. Wyciskanie leżąc: 255 kg - 1 podejście3 podejście. Ostatnie podejście przysiadów w formacie 720x576
Zawodnicy podnoszący ponad 380 kg:
kat. 100 kg -
Andrey Tarasenko (Rosja) - przysiad 385 kg
kat. 110 kg -
Orhan Bilcan (Belgia) -  przysiad 380 kg, Marian Czarkowski - przysiad 360 kg i 365 kg;
kat. 125 kg -
Clive Henry (Wielak Brytania) - przysiad 400 kg, Asbjorn Randen (Norwegia)- przysiad 400 kg
kat. +125 kg -
Kenneth Sandvik (Finlandia) - 385 kg, Aleksander Kliuszew (Rosja) - przysiad 405 kg i martwy ciąg 385 kg, Jari Martikainen (Finlandia) - przysiad 405 kg.
W przygotowaniu jest krótka relacja z tych zawodów.

2006.05.17
Niewiele brakowało by Polacy stanęli na najwyższym podium Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn! Zabrakło trochę szczęścia i aprobaty u sędziów. W każdym razie rosyjski lew poczuł na karku gorący oddech polskiego orła i te zawody okazały się przełomowe w walce o prymat w Europie.  Do wygrania z Rosjanami niewiele nam zabrakło!
Polacy mając na koncie 63 pkt. ustąpili miejsca tylko Rosji ze swoimi 72 pkt. Niespodzianką było trzecie miejsce - zajęli je Szwedzi mając 43 pkt. Polki sprawiły miłą spodziankę - startując tym razem w pełnym składzie (punktującym) zajęły trzecie miejsce drużynowo - 41 pkt., za Ukrainą - 57 pkt. i Rosją - 72 pkt. 
Przygotowałem wtępnie dwie małe galerie - z rozpoczęcia i zakończenia zawodów oraz ze startu niskich kategorii wagowych kobiet
Regulamin Mistrzostw Polski Młodzików w Wyciskaniu Leżąc
w Jastarni jest już do pobrania. Zawody odbędą się w dniach 3-4 czerwca.  

2006.05.09
Organizator
Otwartych Mistrzostw Puław w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta, które odbędą się 28 maja w Hali Sportowej MOSiR w Puławach, ul. Al.Partynatów 1 przysłał regulamin. Organizatorzy zapraszają chętnych do uczestnictwa w zawodach. 

2006.05.08
Polskie przepisy sędziowskie weszły 5-go maja w skład zestawu przepisów narodowych na witrynie IPF - Technical Rules.  Od tego dnia można je również ściągać z witryny IPF. Obecnie przepisy w wersji polskiej stanowią,  obok przepisów angielskich, najbardziej aktualną wersję spośród wersji różnojęzycznych.

2006.05.07
Krótkie sprawozdanie z XVII Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek do lat 20 i 23 w Trójboju Siłowym. Tekst zilustrowany jest zdjęciami. Aby uzyskać oryginalny rozmiar zdjęcia należy kliknąć na miniaturze w tekście. 
W wynikach z zawodów zostały wprowadzone drobne poprawki. Gdyby Czytelnicy mieli jakieś uwagi czy zauważyli błędy - proszę o kontakt (jak w stopce).

2006.05.05
Do wyników z zawodów dodałem klasyfikację
Mistrzyni Mistrzyń i Mistrza Mistrzów oraz nieoficjalną, ale znakomicie porównującą poziom sportowy wszystkich uczestników, klasyfikację Wilks'a - w kategoriach wiekowych juniorów młodszych i juniorów. Jako ciekawostkę dodam, że formuła Wilks'a pozwala porównać również poziom sportowy pomiędzy kobietami a mężczyznami, aczkolwiek dokonując porównań proszę pamiętać, że chodzi o bardziej przybliżone porównanie niż ułamkowe różnice w punktacji.
W przygotowaniu jest art o zawodach "pod kościołem", ze zdjęciami. O ile uda mi się zmieścić w czasie, zostanie umieszczony w najbliższą sobotę.
Zachęcam wszystkich gorąco do ściągania, drukowania i - uważnego czytania przepisów sędziowania trójboju siłowego. Na pewno rozstrzygniętych zostanie wiele wątpliwości związanych z sędziowaniem. Jeżeli otrzymam mejlem zapytania odnośnie przepisów - chętnie na nie odpowiem.  Ciekawsze zapytania i odpowiedzi na nie zamieszczę na odpowiedniej stronie tworząc FAQ przepisów. 

2006.05.04
Wyniki ze wszystkich podejść zawodniczek i zawodników uzyskanych na XVII Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek do lat 20 i 23 w Trójboju Siłowym w Warszawie są już dostępne. Rozbite są na dwie kategorie wiekowe - juniorów młodszych i juniorów.  

2006.05.01
Dostępne są pełne wyniki wyniki kategorii juniorek młodszych i juniorek osiągnięte w minioną sobotę na XVII Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek do lat 20 i 23 w Warszawie. Zawody odbywały się w hali pod kościołem rzymsko-katolickim na warszawskim Bemowie. 
Największy podniesiony z pomostu i zaliczony ciężar można obejrzeć na krótkim filmie - Łukasz Toczyłowski i 325 kg w martwym ciągu. Również jeden z nielicznych ciężarów ponad 300 kg w ciągu zaliczył Paweł Krasowski i jego 315 kg można to obejrzeć na filmie. 


Archiwum

2010                        
2009                        
2008   2 3 4                
2007 1 2 3-4   5 6 7 8 9 10 11 12
2006 1-4       5 6 7 8 9 10 11 12
2005 1 2 3 4 5 6 7 8   9-10 11 12
2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2003                   10 11 12
  

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2006-05-21