Michał Wilk - najlepszy junior w przysiadzie Tomasz Lenarciak - najlepszy junior w wyciskaniu leżąc Karol Kopienka - najlepszy junior w martwym ciągu Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
 

Wiadomości dla początkujących zawodników

 

 
   
 

    Rozpoczynam niniejszym cykl artykułów przeznaczonych dla początkujących trójboistów. Jeśli do nich należysz znajdziesz w nich wskazówki jakie formalności musisz załatwić by móc wystartować oraz  jak doprowadzić do startu na zawodach. Znajdziesz tu również istotne wskazówki wykonania bojów i zachowania na zawodach. Ich zapamiętanie oszczędzi ci wielu stresów i nerwów. Z czasem wejdą ci w krew, ale na razie - czytaj uważnie!

  Start

 

 

      Jak prowadzić dzienniczek treningowy, co w nim umieścić poza treścią treningu, jak zapisywać trening. Co to są "skrótowce" i jak je stosować, jak szybko przejrzeć swoje postępy.
 

 
 

    Jakie dokumenty są potrzebne do zarejestrowania się w Polskim Związku, jak uzyskać licencję zawodnika, jakie są opłaty, jak się zgłosić do zawodów.  Co to jest odprawa techniczna i jak wygląda ważenie. Dokumenty i strój niezbędne na ważeniu  Kiedy rozpocząć rozgrzewkę i sporo innych uwag i wskazówek.
 

 
 

 

     Jak nie zapłacić "frycowego" na pierwszym starcie, kiedy zmienić ciężar, ile czasu masz na rozpoczęcie podejścia, a ile na zejście z pomostu, jak wykonać prawidłowo poszczególne boje i w jaki sposób ustrzec się od błędów, jakie komendy cię obowiązują, 
 
 
       Co zabrać ze sobą na zawody  poza sprzętem sportowym,  by start poszedł sprawniej czy wręcz był zupełnie możliwy. Jak podnieść komfort startu oszczędzając sobie zdenerwowania i niepotrzebnej bieganiny. 
 
 

    

  Jeśli po przeczytaniu tych artykułów masz jakieś pytania odnośnie zawodów lub przepisów albo też chciałbyś bym poruszył  jakiś temat - to pisz na adres autora tekstów powerlifting@go2.pl.

 

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2003

Utworzono 2003-10-15