Michał Wilk - najlepszy junior w przysiadzie Tomasz Lenarciak - najlepszy junior w wyciskaniu leżąc Karol Kopienka - najlepszy junior w martwym ciągu Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
 

GALERIA Pucharu Burmistrza Dzielnicy Praga Południe 
w Wyciskaniu Leżąc
Warszawa, 2006.07.22

 
   
  Zdjęcia:  Arkadiusz Znojek 

Start kobiet

 

Paweł Naduk przygotowuje swoją zawodniczkę, Katarzynę Szlendak, do wyjścia na pomost. Asystuje aktualny mistrz świata w wyciskaniu leżąc w kat. 52 Krzysztof Wrona.

 

Justyna Kozdryk wyciska ciężar większy od rekordu świata - 103 kg! Ale to jeszcze nie jest rekord Polski...
W tle sędzia Grzegorz Nocek ocenia podejście.

 

Przed kolejnym rekordem Justyna Kozdryk pokazuje sędziom niedowyprost łokci. 
Gdyby nie przypomniała o tym fakcie, sędziowie mogliby zawodniczce spalić podejście 
za brak pełnego wyprostowania w stawach łokciowych. 

 

I mamy ciężar wyższy od rekordu Polski! 105,5 kg! o 0,5 kg więcej od rekordu Polski, a 3,0 kg od rekordu świata. Rekord nie będzie zaliczony, ponieważ zawody nie były zgłoszone w kalendarzu imprez PZKFiTS. 
Od tego ciężaru już niedaleko do 2,5-krotnej wagi ciała. Wystartczyłoby wycisnąć 107,5 kg przy wadze ciała 43,0 kg, co zawodniczka praktycznie w każdej chwili jest w stanie osiągnąć. 

 

 

Wręczenie nagród 

 

Wręczenia dyplomów i szklanych statuetek dokonują; wiceprezes PZKFiTS ds. trójboju siłowego Marek Kruszewski (z lewej) oraz organizator zawodów Mirosław Łukasiuk. 
Zawodniczki od lewej strony: Katarzyna Szlendak, Dorota Nowak, Justyna kozdryk, Urszula Foryś. 

 

Po wręczeniu dyplomów stoją na scenie muszli w Parku Skaryszewskim (od lewej strony): Mirosław Łukasiuk, Katarzyna Szlendak, Dorota Nowak, Justyna kozdryk, Urszula Foryś, Marek Kruszewski. 

 

Justyna Kozdryk jest bardzo pogodną osobą. Na jej twarzy często gości uśmiech. 
Pozując do zdjęcia z Mirosławem Łukasiukiem nie przrewidziała, że równie jak roześmiana jest przez wszystkich lubiana...

 

... co pokazał organizator całując najlżejszą mistrzynię i rekordzistkę świata w wyciskaniu leżąc w policzek. Wywołało to jeszcze szerszy uśmiech Justuny, choć oko camera obscura tego nie pokazało, robiąc zdjęcie ciut za późno...

 


Część trzecia: dekoracja mężczyzn


Część druga: start mężczyzn

 

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2006

Utworzono 2007-07-24