Michał Wilk - najlepszy junior w przysiadzie Tomasz Lenarciak - najlepszy junior w wyciskaniu leżąc Karol Kopienka - najlepszy junior w martwym ciągu Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
 

Trening przysiadów Michała Wilka
Wyszków, 2005.05.01
 

 
   
  Zdjęcia i filmy:  Arkadiusz Znojek

 

Bandażowanie nadgarstka przed podejściem rozgrzewkowym przysiadów.   

 

 

... to nie jest jeszcze ciężar docelowy!

 

340 kg i ...

 Plik wideo 2,9 MB.
Tak rozciągła masa obciążenia powoduje duży moment gnący działający na gryf. W trakcie zdejmowania sztangi ze stojaka i przy odchodzeniu grania jakim poddane jest obciążenie znacznie utrudniają wykonanie przysiadu. Większe niż przy metalowych talerzach ugięcie sztangi i ruch obciążenia w dół w momencie gdy zawodnik rozpoczyna ruch wstawania również w dużym stopniu obniżają maksymalny wynik. 

 

 

... 360 kg! 


Pierwszą trudnością na rozgrzewce zawodów wyszkowskich było utrzymanie założonego obciążenia w całości. Tuleje są obciążone ogumowanymi talerzami do samego końca - na zaciski już nie było miejsca. Wolne końcówki tulei przyłapane są grubą warstwą plastra, więc nie zachodzi obawa o zsunięcie się obciążenia podczas ewentualnego przekrzywienia sztangi; widoczna na zdjęciu taśma pełni rolę niewielkiego stabilizatora talerzy.  

 

... Do tego ciężaru z ogumowanymi talerzami potrzebna jest determinacja!

 

Co widać na powiększeniu...

 

Finalny przysiad - 360 kg! 

 Plik wideo 2,9 MB.
Wyraźnie widać, ile wysiłku kosztuje zawodnika odejście od stojaka i utrzymanie sztangi na plecach - jeszcze bez wykonywania przysiadu. 

 

 

 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2004

Utworzono 2005-05-09