Michał Wilk - najlepszy junior w przysiadzie Tomasz Lenarciak - najlepszy junior w wyciskaniu leżąc Karol Kopienka - najlepszy junior w martwym ciągu Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 Tych trzech zawodników w swoim boju reprezentuje poziom rekordów świata juniorów - stan na koniec roku 2003 POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
 

GALERIA Word Games 2005 w Trójboju Siłowym
Duisburg, Niemcy, 2005.07.17
MICHAŁ WILK
 

 
   
  Zdjęcia:  Arkadiusz Znojek 

Przedstartowie

 

Start na World Games to wielkie wyróżnienie dla zawodnika, gdyż startujących  zaprasza Międzynarodowa Federacja Trójboju Siłowego na podstawie wcześniejszych startów, głównie opierając się na wyniku w punktach Wilks'a. Tym większym wyróżnieniem było zakwalifikowanie w ubiegłym roku na World Games polskiego juniora, Michała Wilka.

Po nieudanym starcie na tegorocznych Mistrzostwach Europy Mężczyzn dla Michała była to okazja do uzyskania dobrego wyniku. I coś jeszcze - przepustka na tegoroczne Mistrzostwa Świata Mężczyzn (seniorów). Czy ubiegłorocznemu juniorowi udał się start w pierwszym roku egzystowania w świecie trójbojowym jako seniora - zobaczymy na kolejnych zdjęciach.

 

 

Start!

 

 Choć wysiłek na twarzy zawodnika sugeruje olbrzymi ciężar nie bójmy się  - to tylko 340 kg, które Michał Wilk, mógłby wstać jeszcze raz.

 

 

 Chcę 360! - woła zawodnik.
 Dostaniesz 355 - usadza go trener kadry, Roman Szymkowiak. Trzeba zbierać kilogramy, po 355... Zobaczymy!    

 

W  przedsionku do wyjścia na pomost.

Pomimo chłodnego nadmuchu na widzów, zaplecze jest duszne i... ponure! 
Na pewno nie nastraja zawodników pozytywnie do startu.

 

 Tak było widać miejsce startu od strony Sekretariatu. Po drugiej stronie pomostu sędziowie stanowiący Jury. Rudi Kuster dokonuje ostatnich poprawek ustawień sprzętu, co czas już biegnie - 42 sekundy do końca czasu rozpoczęcia boju.

Michał Wilk bojowo nastawiony do startu...

 

 

Bernd Rimarzig, twórca jednej z niemieckich stron internetowych, poświęconych trójbojowi pokazuje jedynie plecy i wzniesioną rękę. Od tego roku sędziowie boczni są obowiązani trzymać podniesione ramię gdy zawodnik ustawia się do przysiadu lub wyciskania leżąc. Dopiero gdy zawodnik przyjmie prawidłową pozycję ciała, sędzia ma prawo opuścić dłoń na znak prawidłowości. Widoczna na zdjęciu ręka za chwilę zostanie opuszczona a nasz zawodnik z ciężarem 355 kg wykona drugie podejście przysiadu.

 

..co widać powyżej!

 

Końcowy moment przysiadu - prostowanie się z ciężarem.

 

następna część - Michał Wilk wyciska

 w przygotowaniu.
 

 

 
 

 

   

www.powerlifting.pl

Copyright © by Arkadiusz Znojek, Kielce, 2004

Utworzono 2005-07-26